معاون توسعه نوآوری صندوق نوآوری:

امكان دفتردار شدن دانش بنیان ها در كنیا

امكان دفتردار شدن دانش بنیان ها در كنیا

معاون توسعه نوآوری صندوق نوآوری و شکوفایی با اعلان اینکه از شرکتها برای حضور در عرصه بین المللی حمایت می نماییم، اظهار داشت: این شرکتها می توانند در کنیا بواسطه خانه نوآوری، دفتر کار داشته باشند.به گزارش ایت بال به نقل از مهر، سیاوش ملکی فر امروز در برنامه «یکشنبه های صادراتی؛ پذیرش هیئت تجاری و فناوری در زمینه کشاورزی از کشور کنیا» که بصورت آنلاین در محل در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، اظهار داشت: هم اکنون صندوق نوآوری و شکوفایی ۶۰خدمت ابزار مالی را به شرکت های دانش بنیان ارائه می کند.
وی با اعلان اینکه صندوق نوآوری و شکوفایی برنامه مفصلی برای حضور شرکت های دانش بنیان در عرصه بین المللی دارد، عنوان کرد: حالا بیش از شش هزار شرکت دانش بنیان در ۴۵ پارک علم و فناوری فعالیت می نمایند و این پتانسیل صادراتی برای آنها وجود دارد.
معاون توسعه نوآوری صندوق نوآوری و شکوفایی با اعلان اینکه عمده شرکت های دانش بنیان در لبه تکنولوژی کار می کنند، اظهار داشت: هم اکنون حدود ۲۰۰ مرکز رشد و حدود ۲۰۰ شتابدهنده و به عبارتی مرکز رشد خصوصی درحال فعالیت هستند.
ملکی فر تصریح کرد: بر طبق آخرین آمار صادراتی، ۴۵۰ شرکت دانش بنیان (۱۰ درصد از کل دانش بنیان ها) حدود یک میلیون دلار صادرات داشته اند.
وی اظهار داشت: صندوق نوآوری برای توسعه همکاری بین المللی شرکتها ابزارهای متنوعی را در نظر گرفته است.
معاون توسعه نوآوری صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: در این راستا، بهمن ماه سال قبل خانه نوآوری ایران در کنیا افتتاح شد و هیئتی از شرکت های دانش بنیان با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به این کشور اعزام شده اند.
ملکی فر با تاکید بر ضرورت ثبت لوگو، برند و اختراع در کشور مبدا توسط شرکتها افزود: صندوق نوآوری و شکوفایی در حوزه ثبت اختراع، نشان تجاری و طرح صنعتی از شرکتها حمایت می کند.
وی یادآورشد: این صندوق در زمینه کشاورزی که شاید نیاز به ثبت طرح صنعتی باشد، از دانش بنیان ها حمایت می کند.
معاون توسعه نوآوری صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: خیلی از شرکتها حمایت های صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را یکی می دانند اما حمایت های در نظر گرفته شده در هر دو نهاد جدا و متفاوت می باشد و شرکتها می توانند از حمایت هر دو نهاد بهره ببرند.
ملکی فر با اشاره به راه اندازی خانه نوآوری در کنیا اشاره کرد: این مرکز ظرفیت خوبی برای شرکت های ایرانی در بازار خارجی شمرده می شود. شرکتها می توانند با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی در کنیا در این خانه نوآوری صاحب دفتر شوند.

1400/03/24
10:05:55
5.0 / 5
925
تگهای خبر: آنلاین , صنعت , فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
بیلیارد