بازگشتی كه می تواند احیاگر ورزش كرمانشاه باشد

بازگشتی كه می تواند احیاگر ورزش كرمانشاه باشد

بازگشت باردیگر تیم راهیان کرمانشاه به لیگ دسته اول فوتبال باشگاه های کشور موضوعی است که این روزها به بحث داغ ورزش استان تبدیل گشته است، بازگشتی که اگر باردیگر اتفاق بیفتد می تواند احیاگر ورزش این دیار باشد.


به گزارش ایت بال به نقل از ایرنا، تیم فوتبال راهیان کرمانشاه تنها نماینده فوتبال استان در مسابقات لیگ دسته اول فصل ۹۴ – ۹۳ بود که در انتها این رقابت ها به شکل عجیبی به لیگ دسته دوم سقوط کرد، موضوعی که از همان زمان مسئولان باشگاه آنرا غیرقانونی دانسته و اقدامات خویش را برای بازگشت باردیگر به این رقابت ها آغاز کردند.
دوندگی های زیاد مدیران راهیان در نهایت نتیجه داد و دستگاه قضایی هم با تشکیل دادگاه های بدوی و تجدیدنظر حکم را به سود نماینده فوتبال کرمانشاه و بازگشت باردیگر آنها به لیگ دسته یک صادر کرد و طبق این آرا راهیان می بایست در فصل ۹۷ - ۹۶ بازهم در لیگ آزادگان حضور پیدا می کرد اما مقاومت فدراسیون مانع از تحقق این امر شد.
با این حال اعتراض فدراسیون نشین ها هم بی نتیجه ماند و دیوان عالی کشور هم آخرین مرجعی بود که رای صادره در دادگاه های گذشته را تایید و اعلام نمود راهیان کرمانشاه باید به لیگ دسته اول فوتبال کشور بازگردد.
پس از رسانه ای شدن مبحث بازگشت راهیان به لیگ دسته اول فوتبال، خیلی از شهروندان کرمانشاهی خواهان ورود جدی مسئولان استان به این مسئله شده و آنرا به مطالبه ای عمومی تبدیل کردند.
از آنجایی که فصل فعلی رقابت های لیگ دسته اول باشگاه های کشور رو به پایان بوده و به احتمال زیاد فصل جدید هم از اواخر شهریور و یا اوایل مهر شروع می شود هنوز فدراسیون به صورت رسمی واکنشی به مبحث پذیرش رای دیوان عالی کشور و دستگاه قضایی نشان نداده و همین مبحث سبب نگرانی هایی شده است.
از دست رفتن زمان برای شروع رسمی فعالیت ها، یارگیری، جذب سرمربی و تمرینات باشگاه ها موضوعی است که شاید نسبت به آن غفلت شده باشد، بدون شک هر روز تاخیر در قطعی شدن حضور باردیگر نماینده فوتبال کرمانشاه در لیگ دسته اول مانند ضربه ای بر پیکره این تیم است.
توقف حدود هفت ساله فعالیت باشگاه موضوعی نیست که بتوان با یکی دوماه تمرین و دور هم بودن جبران شود، این تیم برای آماده شدن و حضوری آبرومندانه در لیگ نیازمند حداقل به سه - چهار ماه زمان نیاز دارد.
برزخی که امروز مسئولان راهیان برای حضور یا عدم حضور در لیگ فصل آینده در آن گرفتار شده اند باید هرچه زودتر آخر یافته و مسئولان استان خوب است ضمن قطعی کردن حضور باردیگر تنها نماینده فوتبال استان، حمایت های لازم را برای حضوری قدرتنمدانه از راهیان به عمل آورند.
ورود مسئولان به مبحث بازگشت راهیان
دبیر هیات رییسه مجلس شورای اسلامی و نماینده کرمانشاه با پشتیبانی از بازگشت باردیگر راهیان به رقابت های لیگ دسته اول، خواهان تمکین فدراسیون از آراء صادره دیوان عالی و مراجع قضایی کشور در مورد حضور راهیان در این مسابقات شد.
«محمد رشیدی» در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: فدراسیون و مسئولان وقت مسابقات آن زمان اشتباهی را مرتکب شده اند و حق تیمی را پایمال کرده اند و هم اکنون هم انتظاری که از مسئولان جدید می رود این است که اجازه ندهند نماینده فوتبال استانی پهناور بیشتر از این متضرر شود.
وی خاطرنشان کرد: از آن گذشته مردم کرمانشاه هم مدتی است پیگیر بازگشت باردیگر راهیان به لیگ هستند و این مورد به شکلی به مطالبه عمومی آنها تبدیل گشته است و ما هم بعنوان وکیل مردم موظف به پیگیری ماجرا هستیم.
رشیدی تصریح کرد: هماهنگونه هم که قبلا اعلام نموده ام به صورت جدی بحث بازگشت راهیان به لیگ دسته اول را پیگیری خواهم کرد تا حق مردم کرمانشاه و تیم مورد علاقه آنها بازگردانده شود.
نماینده کرمانشاه در مجلس، اظهار داشت: هرچند اعتقاد دارم نباید تنها به حضور راهیان در لیگ اکتفا نماییم، کرمانشاه ظرفیت و پتانسیل های زیادی در فوتبال دارد و میتوان به حمایت ویژه از آنها زمینه صعود این تیم به رقابت های لیگ برتر را هم فراهم نماییم تا شاهد رونقی مضاعف در ورزش استان باشیم.
وی در انتها اظهار داشت: برای بازگشت راهیان به لیگ و پشتیبانی از آنها دیگر مسئولان هم باید به صورت جدی ورود پیدا کرده و اجازه ندهیم بیشتر از این زمان از دست برود.
رایزنی ها همچنان برای بازگشت راهیان ادامه دارد
معاون اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه هم در گفت و گو با ایرنا، از تداوم رایزنی ها برای قطعی شدن بازگشت باردیگر راهیان به لیگ دسته اول اطلاع داد و اظهار داشت: در این راستا نامه نگاری های لازم انجام و دیدارهایی هم با مسئولان فدراسیون انجام گرفته و در آینده نزدیک هم خواهد گرفت.
«جلال عزیزی» یادآوری کرد: بیشتر مسئولان استان همچون استاندار و تنی چند از نمایندگان به صورت ویژه مبحث بازگشت راهیان به لیگ دسته اول را پیگیری می کنند و امیدوارم بزودی خبرهای خوشی منتشر شود.
وی افزود: بازگشت راهیان کرمانشاه به مسابقات لیگ دسته اول با عنایت به محبوبیتی که این رشته در جامعه و بین مردم دارد بطور قطع در توسعه ورزش استان موثر است و سود زیادی برای استان خواهد داشت.
عزیزی در عین حال بر تعیین تکلیف هرچه زودتر تیم راهیان تصریح کرد و اظهار داشت: در فرصت حدود سه - چهار ماهه ای که به شروع فصل جدید رقابت های لیگ دسته اول باقی مانده باید وضعیت نماینده فوتبال استان مشخص شود تا این تیم بتواند اقدام لازم برای آماده سازی و فراهم کردن ساز و کارهای لازم انجام دهد.
دیدار رئیس هیات کرمانشاه با رئیس فدراسیون فوتبال
«علیرضا محبی زنگنه» رئیس هیات فوتبال استان هم از دیدار خود با رئیس فدراسیون پیرامون بازگشت باردیگر راهیان به لیگ دسته اول اطلاع داد و به ایرنا اظهار داشت: در ایام ابتدایی هفته جاری دیداری با اقای «عزیزی خادم» برگزار و گفت و گوی مفصلی در مورد این مسئله انجام شد.
وی ضمن اشاره به این که رئیس فدراسیون یکسری مشکلات را برای بازگشت باردیگر راهیان به لیگ یک مطرح نمود، اضافه کرد: در عین حال در مورد چگونگی رفع این مشکلات هم صحبت کردیم.
محبی زنگنه در عین حال ابراز امیدواری کرد با دیدگاه مثبتی که رئیس فدراسیون نسبت به بازگشت باردیگر راهیان دارد بزودی شاهد قطعی شدن بازگشت این تیم به مسابقات فوتبال باشیم.
ورود استاندار به مبحث راهیان کررمانشاه
در خصوص بازگشت باردیگر راهیان به لیگ دسته اول شاید بیشترین نگاه به «هوشنگ بازوند»؛ استاندار کرمانشاه دوخته شده باشد، شخصیتی که علاقه مندی وی به ورزش و خصوصا فوتبال بر کسی پوشیده نیست و همین سبب شده خیلی ها امیدوارانه به قضیه نگاه کنند.
استاندار کرمانشاه در مورد بازگشت باردیگر راهیان اظهار داشت: حدود یک ماه قبل مکاتباتی با مسئولان فدراسیون صورت گرفت و نامه ای به رئیس آن ارسال شد و حتی تلفنی هم ماجرا را با آقای عزیزی خادم مطرح کردم.
بازوند تصریح کرد: در این تماس مقرر شد در آینده ای نزدیک همراه با مدیرکل ورزش و جوانان، رئیس هیات فوتبال و مدیرعامل باشگاه راهیان دیداری با وی (رییس فدراسیون فوتبال) داشته باشیم.
وی تصریح کرد: خوشبختانه در گفت و گوی تلفنی انجام شده، آقای عزیزی خادم نظر مساعدی در خصوص بازگشت راهیان به رقابت های لیگ داشت و ان شالله در نشست آتی تلاش می نماییم این مورد را قطعی نماییم.
حال باید منتظر ماند و دید تکلیف راهیان چه خواهد شد، اما آنچه مسلم است اهمیت حضور باردیگر این تیم در رقابت های لیگ دسته اول و حضور در کنار تیم های بزرگ و ریشه داری مانند مس کرمان، فجر سپاسی شیراز، پارس جنوبی جم، ملوان بندرانزلی، استقلال خوزستان و چوکای تالش بر کسی پوشیده نیست.
بی شک حضور باردیگر راهیان در لیگ دسته اول یک بازی برد - برد بشمار می رود که هم فدراسیون را در توسعه این رشته پرطرفدار در کشور کمک خواهد نمود و هم شور و نشاطی باردیگر به ورزش کرمانشاه می بخشد.
خوب است مسئولان کرمانشاه که بسیاری از آنها در ماه های اخیر برای بازگشت راهیان به لیگ کوشیده اند این روزها و تا بیشتر از آن فرصت از دست نرفته تلاشهای خویش را مضاعفتر کنند تا با گرفتن تاییدیه نهایی حضور باردیگر راهیان، اقدامی ماندگار در کارنامه خود ثبت و ثابت کنند پیگیری مطالبات مردمی و کوشش برای احقاق حقوق سرمایه های این استان از هر چیزی برای آنها مهمتر است.
مسابقات لیگ دسته اول باشگاه های کشور الان با حضور ۱۸ تیم درحال برگزاری است.منبع:

1400/03/08
11:47:40
5.0 / 5
1039
تگهای خبر: بازی , باشگاه , تیم , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیلیارد