وزیر بهداشت:

قسمتی از بودجه سیستم سلامت برای تندرستی دانش آموزان هزینه شود

قسمتی از بودجه سیستم سلامت برای تندرستی دانش آموزان هزینه شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: قسمتی از بودجه سیستم سلامت باید برای تربیت دانش آموزان تندرست هزینه شود.


سعید نمکی روز یکشنبه در آیین امضای تفاهم نامه همکاری مشترک وزارت خانه های آموزش و پرورش، بهداشت درمان و آموزش پزشکی و ورزش و جوانان در سالن فارسی باشگاه انقلاب اضافه کرد: توسعه آینده یک کشور به دانش آموزان در نیمکت مدارس بستگی دارد.
وی افزود: حتی از بودجه سیستم سلامت باید برای تندرستی دانش آموزان هزینه کرد تا نسلی سرشار از نشاط و سلامتی پرورش یابد.
تغییر شیوه زندگی از مدرسه از شروع شود
وزیر بهداشت تصریح کرد: مدرسه مناسب ترین مقطع در تاثیر و تغییر شیوه زندگی است. البته نه فقط برای مبارزه با چاقی بلکه بهترین عرصه در مهار رفتارهای نابهنجار و تغییر زندگی شمرده می شود. تغییر شیوه زندگی باید از مدرسه شروع شود.
نمکی گفت: نسلی را تحویل می گیریم که زودتر به دیابت و بیماریهای قلبی گرفتار می شوند. وزارت بهداشت به تنهایی نمی تواند کاری انجام دهد؛ چونکه تحول در این راستا نیازمند اقدامات بین بخشی با سایر نهادهاست.
نمکی اضافه کرد: امروز همه دنیا از کرونا آموخته اند که مرگ و میرها در این بیماری به سبب سنین بالا تا بیماری زمینه ای صورت می گیرد.
وی اشاره کرد: ۹۷ هزار مرگ ناشی از کرونا به سبب پرفشاری خون صورت گرفته است. البته بخش قابل توجهی از مرگ و میرها به سبب چاقی و اضافه وزن بود.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اشاره کرد: در میان کودکان و نوجوانان مبتلا به کرونا چاق ها یا مبتلایان به بیماری مادرزادی بیشتر از سایرین فوت کردند. براین اساس می توان گفت نخستین مرگ کودک مبتلا در کشور در جزیره قشم برای کودک ۹ ساله به سبب چاقی بود.
۲ مرحله واکسیناسیون در دستور کار است
نمکی افزود: ۲ مرحله واکسیناسیون در دستور کار قرار دارد. در اولین مرحله تزریق، هدف کاهش مرگ و میر و در مرحله دوم هدف قطع زنجیره بیماری کووید ۱۹ است.
آیین امضای تفاهم نامه همکاری مشترک و اختتامیه طرح کنترل وزن و چاقی دانش آموزان(کوچ)" امروز با حضور محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش؛ مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان؛ سعید نمکی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سید رضا صالح امیری رئیس کمیته ملی المپیک انجام شد.


1400/02/26
19:23:36
5.0 / 5
1006
تگهای خبر: آموزش , باشگاه , بیماری , سالن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بیلیارد