نساجی - فولاد سه امتیاز برای ماندن در كورس بالانشینی و بقا

نساجی - فولاد سه امتیاز برای ماندن در كورس بالانشینی و بقا

ایت بال: تیم فوتبال نساجی مازندران عصر امروز در استادیوم شهید وطنی قائمشهر بیست وسومین دیدارش را مقابل تیم ششم جدول و شاگردان سرمربی اسبق نساجی برگزار می نماید و باتوجه به قعرنشینی در جدول برای بقا به نتیجه ای جز برد نباید فکر کند. فولاد نیز برای عقب نماندن از کورس کسب سهمیه به برد نیاز دارد.


به گزارش ایت بال به نقل از ایرنا، هفته بیست وسوم بیستمین دوره رقابت های لیگ برتر فوتبال کشور امروز با برگزاری پنج دیدار شروع می شود که در یکی از این رقابت ها نساجی مازندران در قائمشهر از ساعت ۱۸ و ۲۵ دقیقه میزبان فولاد خوزستان است. نساجی که برای بقا در لیگ برتر با رقبا می جنگد و یکی از گزینه های اصلی سقوط به لیگ آزادگان شمرده می شود. این تیم باتوجه به شرایط خاص جدول و کمتر بودن تعداد بازی های رقبا برای ماندن در لیگ فقط باید به کسب برد فکر کند.
دو تیم عصر امروز در شرایطی به مصاف هم می روند که دیدار هفته گذشته خودرا با برد پشت سر گذاشتند و انگیزه و انرژی لازم برای حضور در این مسابقه را نیز دارند. فولاد هفته قبل موفق شد در دیداری خانگی شاگردان امیر قلعه نویی در تیم متمول گل گهر سیرجان را با یک گل شکست دهد تا تعداد بازی های خانگی بدون شکست این تیم به ۱۹ دیدار پی در پی و تعداد روزهای بدون باخت در اهواز نیز به مرز ۶۰۰ روز برسد.
تیمی که با سرمربیگری جواد نکونام توانست نتایج خوبی در لیگ برتر کسب کند و یکی از چهار نماینده ایران در مرحله مقدماتی لیگ قهرمانان آسیا باشد. البته فولاد تنها نماینده ایران نیز بود که با وجود نمایش نسبتا خوب در این رقابت ها نتوانست نتایج لازم را کسب کند و به مرحله حذفی برسد. اما در لیگ برتر همچنان اگرچه با ۱۹ بازی انجام شده، کمتر از همه تیم های لیگ برتر بازی هایش برگزار شده، با ۳۰ امتیاز از ۱۹ بازی یکی از تیم های نیمه بالایی جدول است و در رتبه ششم قرار دارد. فولاد باتوجه به دیدارهای معوقه ای که دارد همچنان یکی از بخت های رسیدن به جمع چهار تیم بالای جدول شمرده می شود.
تقابل نساجی با یاران قدیمی
جواد نکونام برای هواداران نساجی یادآور روزهای خوش صعود به لیگ برتر و تحقق رویای ۲۴ ساله نساجی چی هاست. او موفق شد نساجی را بعد از سال ها ناکامی در اردیبهشت ۱۳۹۷ به لیگ برتر برساند و آرزوی فوتبال دوستان مازندرانی را محقق کند. نکونام بواسطه ماه ها حضور در قائمشهر برای سرمربیگری نساجی با شرایط بازی در چمن مصنوعی استادیوم وطنی آشناست و طبیعتاً علاوه بر آنالیز فنی بازی های اخیر نساجی، راهکارهای بازی در این زمین را بیشتر از سایر سرمربیان لیگ برتر می شناسد.
کادر فنی فولاد متشکل از جواد نکونام بعنوان سرمربی، حمیدرضا رجبی و مهدی هاشمی نسب مربیان تیم، یوسو سسما بدنساز فولاد و سید محمد منتظری آنالیزور تیم که امروز در استادیوم وطنی برای شکست نساجی برنامه ریزی می کنند، همگی زمانی روی نیمکت نساجی حضور داشتند.
احمد عبدالله زاده، محمد میری، محمد آبشک و محمد قاسمی نژاد بازیکن بابلی فولاد نیز بازیکنانی از حریف نساجی هستند که زمانی با لباس نساجی به میدان رفتند. حتی سعید آذری مدیرعامل فولاد و امیرحسین قاضی نور معاون اجرائی این باشگاه هم زمانی با همین پست ها در نساجی مسئولیت داشتند. این تقابل فوتبال می تواند انگیزه ها و جذابیت های این مسابقه را برای دو تیم و حتی هواداران بیشتر کند.

انگیزه؛ سوغات رفسنجان برای نساجی
نساجی بعد از پذیرش دو شکست مقابل پرسپولیس و سپاهان در لیگ برتر و یک شکست خانگی مقابل تیم دسته یکی ملوان در جام حذفی توانست در دیداری خارج از خانه تیم هشتم جدول یعنی مس رفسنجان را با یک گل شکست دهد و دست پر به خانه برگردد.
شاگردان ساکت الهامی که در دیدارهای خود با سپاهان و پرسپولیس نیز عملکرد قابل قبولی داشتند، در تقابل با مس رفسنجان توانستند با ارائه یک بازی حساب شده و عملکرد مناسب در سازمان دفاعی، با وجود مالکیت کمتر توپ نسبت به میزبان و ایجاد موقعیت های گل کمتر، برنده از زمین بیرون بروند. الهامی با بهره گیری از تاکتیک ۱-۳-۲-۴ در این دیدار راه را بر تیم حریف بست. نساجی با در اختیار گذاشتن مالکیت توپ به حریف، از موقعیت های به وجود آمده در وضعیت ضد حمله بهره گرفت و در یکی از موقعیت ها نیز شاهین ثاقبی موفق شد دقیقه ۳۱ تک گل مسابقه را به ثمر برساند. عملکرد نساجی در دفاع از گل زده و مدیریت بازی بعد از به ثمر رساندن گل در دیداری که تیم میزبان حدودا در همه شاخص ها نسبت به نساجی برتری داشت قابل قبول بود.
مس رفسنجان ۰ - ۱ نساجی - هفته بیست و دوم لیگ بیستممس رفسنجان ۶۱ درصد مالکیت توپ را در اختیار داشت و ۴۸۵ پاس با دقت ۸۰ درصد در مقابل ۲۸۴ پاس نساجی چی ها ثبت نمود. شاگردان ربیعی در مس ۱۲ شوت نیز به سمت دروازه نساجی زدند که یک ضربه در قالب بود. نساجی هم ۵ شوت به سمت دروازه مس داشت که دو شوت در قالب بود.
احتمالات بعید مقابل نساجی
البته کسب برد خارج از خانه نساجی در هفته گذشته با وجود احتمال هایی که در خصوص بالا بودن شانس استقلال برای پیروزی خانگی مقابل تیم انتهای جدولی ذوب آهن بعنوان یکی از رقبای نساجی در کورس بقا مطرح بود، همچنان در رتبه پانزدهم جدول قرار دارد. نساجی چی ها امیدوار بودند که در صورت پیروزی مقابل مس رفسنجان، ذوب آهن قعرجدولی در تهران از استقلال شکست بخورد و آنها با یک بازی بیشتر از ذوب آهن از این تیم سبقت بگیرند. اما نتیجه به شکلی رقم خورد که خوش بین ترین هوادار ذوب آهن هم تصورش را نمی کرد و تیم انتهای جدولی ذوب آهن موفق شد استقلال را در تهران با نتیجه ۲ -۰ شکست دهد.
هواداران و بازیکنان و کادر فنی نساجی از طرفی نیم نگاهی هم به دیدار دیگر رقیب خود یعنی سایپا در دیدار با تیم قعرجدولی ماشین سازی تبریز داشتند که آن دیدار هم با تساوی ۲-۲ به انتها رسید تا نساجی و سایپا در امتیاز ۱۹ برابر شوند و نارنجی پوش ها به لطف تفاضل گل در رتبه چهاردهم بایستند و نساجی با وجود کسب پیروزی باز هم در رتبه پانزدهم بماند.
دیوار دفاعی فولادی
آن چه که کار شاگردان الهامی را در دیدار امروز مقابل فولاد بسیار دشوار می کند، عملکرد بسیار عالی دفاعی این تیم در لیگ برتر است. فولادی ها تا کنون ۱۱ گل دریافت نمودند و در کنار پرسپولیس بهترین خط دفاع لیگ بیستم را در اختیار دارند. از این نظر بازیکنان نساجی امروز شرایط دشواری برای گلزنی خواهند داشت. اما دو تیم در گلزنی -صرف نظر از تفاوت تعداد دیدارها- شرایط حدودا مشابهی دارند. نساجی ۱۷ گل به ثمر رسانده و فولاد ۱۸ گل وارد دروازه حریفان کرد. با این تفاوت که نساجی تا کنون سه بازی بیشتر از فولاد برگزار کرده است.
البته اگر معیار عملکرد دفاعی نساجی را چند بازی اخیر این تیم با سرمربیگری ساکت الهامی در نظر بگیریم، فولاد نیز دست کم به استناد آمارها کار ساده ای برای گلزنی ندارد. نساجی که تا کنون ۲۶ گل در لیگ بیستم دریافت کرده و دومین خط دفاعی ضعیف لیگ شمرده می شود، از زمان روی کارآمدن الهامی در هفت بازی برگزار شده شامل دو دیدار جام حذفی و پنج دیدار لیگ برتری چهار گل دریافت کرد که بیان کننده عملکرد مناسب این تیم در دفاع است. نساجی چی ها دو گل از پرسپولیس، یک گل از سپاهان و یک گل از ملوان دریافت نمودند.
نگاهی به عملکرد لیگ برتری نساجی با الهامی نیز نشان میدهد که آنها تا کنون تقریباً موفق ظاهر شدند؛ پنج بازی، سه برد و دو شکست با چهار گل زده و سه گل خورده حاصل تلاش الهامی و شاگردانش در لیگ برتر از زمان روی کار آمدن کادر فنی جدید است. الهامی هنوز با نساجی تساوی به دست نیاورد.
برنده های خانگی
نساجی و فولاد هر بار که به مصاف هم رفتند یا برنده بودند یا بازنده؛ دو تیم تا کنون پنج بار در لیگ برتر مقابل هم قرار گرفته اند که حاصل این دیدارها هیچ گاه تساوی نبود. به برد برای فولاد و ۲ برد برای نساجی تا کنون در تقابل های دو تیم ثبت شده است. نکته قابل توجه در این نتایج نیز برنده بودن هر کدام از دو تیم در زمین خانگی است. فولاد خوزستان دو بار در استادیوم وطنی مقابل نساجی قرار گرفت و هر دو بار نیز با پذیرش شکست دست خالی از قائمشهر رفت. نساجی هم در سه دیداری که میهمان فولاد بود شکست خورد. برمبنای آمارهای ثبت شده دیدارهای دو تیم برای مسابقه امشب نیز نساجی چی ها امیدوارند روند بردهای خانگی نساجی مقابل فولاد همچنان ادامه پیدا کند.
آخرین دیدار دو تیم در نیم فصل نخست لیگ بیستم بود که فولاد با گل دقیقه ۱۶ آیاندا پاتوسی موفق شد نساجی را شکست دهد. اما شاگردان نکونام ۶ شهریور پارینه در دیدار هفته بیست وسوم که به علت حاشیه های کرونائی به تأخیر افتاده بود، بعد از اخراج محمد حیدریه در دقیقه ۶۵ بازی ۲-۰ برده را با دریافت ۳ گل از نساجی در ۱۶ دقیقه واگذار کردند تا خاطره خوشی برای نساجی چی ها که با محمود فکری روی ریل شکست ناپذیری قرار داشتند ثبت گردد. هواداران نساجی امیدوارند که در بازی امروز نیز نساجی با تاکتیک های مد نظر الهامی و عملکرد بازیکنان بتواند مقابل فولاد بایستد و باز هم این تیم را با شکست بدرقه کند.
نساجی ۳- ۲ فولاد - لیگ نوزدهم - هفته بیست و سومنساجی چی ها امیدوارند که امروز با کسب برد مقابل فولاد و متوقف شدن سایپا مقابل پیکان در دیدار فردا و ذوب آهن مقابل گل گهر در بازی امروز به شرایط بهتری در انتهای جدول برسند. البته مشروط بر اینکه خودشان برنده مسابقه باشند و سایپا و ذوب آهن نیز که هر دو یک بازی کمتر نسبت به نساجی انجام داده اند از حریفان خود شکست بخورند.
دیدار نساجی و فولاد خوزستان را امیر عرب براقی قضاوت خواهدنمود و محمدرضا ابوالفضلی، حسن انتظاری و کمیل غلامی نیز او را در داوری این دیدار همراهی خواهند کرد.
منبع:

1400/02/24
12:50:28
5.0 / 5
866
تگهای خبر: بازی , باشگاه , تیم , رقابت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
بیلیارد