نصیری:

در اردوهای تیم ملی خبری از جشن تحویل سال نبود

در اردوهای تیم ملی خبری از جشن تحویل سال نبود

به گزارش ایت بال پرافتخارترین وزنه بردار تاریخ ایران اظهار داشت: در دوران زندگی قهرمانی، برخی مواقع در ساعات سال تحویل در اردو و مسابقه بودم اما از جشن تحویل سال خبری نبود.«محمد نصیری» پیشکسوت وزنه برداری ایران با اشاره به اینکه تعطیلات نوروز برای ایرانی ها به همراه برخی سنت ها زیبا است، عنوان کرد: این جشن یکی از اعیاد ملی کشور به حساب می آید که تاریخ طولانی در ایران دارد تاریخی که برگرفته از فرهنگ ایرانی اسلامی است و سنت های زیبایی در آن وجود دارد که می تواند برای روزگار کنونی هم الگو باشد. البته در این چند سال به خاطر بعضی از اتفاقات مانند سیل و کرونا تعطیلات تحت تأثیر قرار گرفته اما هنوز نوروز زیبایی های خویش را برای خانواده های ایرانی دارد.

دارنده مدال طلا المپیک ۱۹۶۸ مکزیکوسیتی در رشته وزنه برداری اظهار داشت: سلامت شهروندان ما از هر سنت و آداب و رسومی مهمتر است. در روزهای نوروز باید مراقب سلامت خود باشیم چون مبتلا شدن به ویروس کرونا در تعطیلات امکان دارد خانواده و جامعه را هم آلوده کند. شرط نخست لذت بردن از تعطیلات نوروز سلامت مردم و خانواده است و باید در این حوزه احساس مسئولیت لازم را داشته باشیم.

قهرمان دسته سبک وزنه جهان با ذکر خاطراتی از عید نوروز در زمان زندگی قهرمانی خود، تصریح کرد: بیشتر از یک دهه در تیم ملی وزنه برداری که در روزهای تعطیلات یا در مسابقات بودم و یا در اردوهای آماده سازی؛ چندین سال در تعطیلات نوروز در کاپ وزنه برداری روسیه حضور داشتم و زمانی که در اردو تیم ملی هم بودیم نظم اولویت ما بود و از جشن تحویل سال نو خبری نبود چونکه زمانی که در اردو تیم بودیم باید دستورات کادر فنی را اجرا می کردیم.

نصیری یکی از پرافتخارترین ورزشکاران ایران در تاریخ ورزش است. کسب ۲۲ مدال المپیک، جهانی و آسیایی در طول سالهای فعالیت ورزشی از «محمد نصیری» چهره ای ماندگار در اذهان عمومی پدید آورده است. نصیری یک طلای المپیک، پنج طلای جهانی، سه طلای بازی های آسیایی و ۲ طلای قهرمانی آسیا دارد که سبب شده نامش همواره با موفقیت همراه باشد. یک نقره و یک برنز المپیک و یک نقره و سه برنز جهانی از دیگر افتخارات نابغه وزنه برداری ایران و جهان است.

خروس طلایی وزنه برداری ایران که بازنشسته شد این رشته تا ۳۲ سال بعد رنگ طلا به خود ندید تا اینکه «حسین توکلی» در المپیک ۲۰۰۰ سیدنی به این انتظار ۳۲ ساله تمام کرد و نخستین طلای وزنه برداری ایران بعد از انقلاب را به دست آورد.

نصیری هم نسل افتخارآفرینان ورزش ایران همچون جهان پهلوان «غلامرضا تختی» و «امامعلی حبیبی» بود. او می گوید تختی محبوب و بزرگ تمام ورزشکاران بود. با وجود آنکه چندین مدال بیشتر از تختی دارد؛ هنوز وی را بزرگتر از خود می داند و به دوستی با قهرمانی کشتی ایران و جهان افتخار می کند.

قدرت وزنه زدن وی در دسته سبک وزن بگونه ای بود که به گواه این ورزشکار «فیدل کاسترو» رهبر کوبا به این نابغه ورزشی لقب سامسون داد. وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک چندی قبل تندیس این پیشکسوت را در تالار مشاهیر ورزش ایران نصب کردند.منبع:

1400/01/12
14:01:34
5.0 / 5
972
تگهای خبر: بازی , تیم , تیم ملی , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
بیلیارد