اتفاقات عجیب در كشتی فرنگی روسیه در گزینشی اروپا

اتفاقات عجیب در كشتی فرنگی روسیه در گزینشی اروپا

به گزارش ایت بال کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی در اقدامی عجیب «الکساندر چهرکین» را به جای «رومن ولاسوف» دارنده ۲ مدال طلای المپیک برای کسب سهمیه المپیک توکیو در وزن ۷۷ کیلوگرم به مجارستان اعزام کرد.


به گزارش ایت بال به نقل از ایرنا، رقابت های گزینشی کشتی المپیک در قاره اروپا با حضور چهره های نامدار کشتی جهان از ۲۸ اسفند با حضور ۲۸۰ کشتی گیر از ۳۵ کشور به میزبانی بوداپست پایتخت مجارستان و به مدت ۲ روز برگزار می گردد.
نفرات اول و دوم این رقابت ها موفق به کسب سهمیه المپیک توکیو خواهند شد. پیش از این ۶ نفر برتر رقابت های جهانی قزاقستان ۲۰۱۹ در هر وزن و دو نفر برتر رقابت های پان آمریکن در هر وزن موفق به کسب سهمیه المپیک توکیو شده اند و این مسابقات سومین رویداد کسب سهمیه المپیک در جهان به حساب می آید.
به طور هم زمان، آخرین باری که چهرکین جانشین ولاسوف شد در بوداپست بود آن هم حدودا ۲ سال پیش. ولاسوف کمتر از ۲ هفته مانده به مسابقات جهانی ۲۰۱۸ در مجارستان از ناحیه زانو مصدوم گردید و چهرکین به جای او پا به میدان گذاشت و اتفاقا در وزن ۷۷ کیلوگرم طلای جهان را از آن خود کرد.
این فرنگی کار با تجربه تابحال موفق شد بزرگانی همچون الوین مورسالیف (جمهوری آذربایجان)، ویکتور نمس (صربستان)، تاماش لورینچ (مجارستان) و کیسیدیس (سوئد) را شکست دهد.
البته این تنها تغییر در تیم ملی کشتی فرنگی روسیه نبود چون که به جای «داوید چاکواتادزه» دیگر قهرمانی المپیکی روس ها در وزن ۸۷ کیلوگرم هم «میلاد علیرضایف» جایگیزین او شد. در وزن ۱۳۰ کیلوگرم هم همچنان «سرگئی سیمینوف» مرد شماره یک روس ها است.
روسیه در وزن های ۶۰، ۶۷ و ۹۷ کیلوگرم موفق به کسب سهمیه شده و در مجارستان برای کسب سهمیه در وزن های ۷۷، ۸۷ و ۱۳۰ کیلوگرم نمایندگان این کشور باید به روی تشک بروند.
تیم ملی کشتی فرنگی روسیه بعنوان یک از قدرتهای بی چون و چرای کشتی جهان در پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۹ در قزاقستان با کسب ۲ طلا و ۳ نقره و کسب ۱۳۲ امتیاز قاطعانه قهرمان جهان شد.
رقابت های گزینشی قاره آسیا هم روزهای ۲۰ تا ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ و رقابت های قهرمانی آسیا روزهای ۲۳ تا ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ در شهر آلماتی قزاقستان برگزار می شود.
در کشتی فرنگی «علیرضا نجاتی»، «محمدعلی گرایی» و «امیر قاسمی منجزی» در پیکارهای جهانی سال ۲۰۱۹ موفق به کسب سهمیه المپیک در وزن های ۶۰، ۷۷ و ۱۳۰ کیلوگرم شدند و نمایندگان کشورمان باید برای کسب سهمیه در اوزان ۶۷، ۸۷ و ۹۷ کیلوگرم هم در ۲ رقابت گزینشی قاره آسیا و گزینشی جهانی تلاش کنند.
ملی پوشان کشتی فرنگی در صورتیکه نتوانند سهمیه های کامل را کسب کنند باید اردیبهشت ماه و در پیکارهای جهانی کسب سهمیه المپیک در صوفیه بلغارستان حضور یابند.1399/12/26
13:27:38
0.0 / 5
997
تگهای خبر: تیم , تیم ملی , رقابت , قهرمانی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
بیلیارد