عجولانه تصمیم نخواهیم گرفت؛

عزیزی خادم: حق رای داشتم با افتخار به علی كریمی رای می دادم

عزیزی خادم: حق رای داشتم با افتخار به علی كریمی رای می دادم

رئیس فدراسیون فوتبال، اظهار داشت: در فدراسیون جدید فضا برای ورود افراد فوتبالی کشورمان باز است؛ اگر حق رای داشتم با افتخار به علی کریمی رای می دادم.«شهاب الدین عزیزی خادم» دوشنبه شب در گفت و گویی تلویزیونی عنوان کرد: من کار را به خدا واگذار کرده بودم و برای نتیجه شکر گذار خدا هستم و هر نتیجه ای رقم می خورد سرنوشت بود و برایم سخت نبود. نتیجه دست خداست و باید این را برای خودمان حل نماییم.

وی افزود: فضای رقابت آخر گرفته و باید فضای دوستانه را آغاز نماییم. جا دارد از همه تشکر کنم که به هر صورت مستقلانه و با آگاهی رای دادند و جا دارد از کسانی که رای ندادند و دادند تشکر کنم. از رسانه و از افراد انتخاباتی من که وقت گذاشتند، تشکر کنم. انشاالله همه کنار هم با نگاه جدید با همه ظرفیت ها استفاده نماییم و بتوانیم برنامه ها را جلو ببریم.

او افزود: به هر جا رسیدم لطف خدا بوده است. من از قلب زاگرس آمدم و به آن افتخار می کنم. به هیچ جا وصل نبودم.

رییس جدید فدراسیون فوتبال اظهار داشت: من فکر می کردم رای من بیشتر است. در انتخابات گذشته من را کنار گذاشته بودند. من از بیرون نیامده بودم و مجمع از بنده شناخت داشتند چون که در مجامع گذشته هم حضور داشتم. در این انتخابات دو نواب رئیس من رد صلاحیت شدند. نمی خواهم در مورد گذشته صحبت کنم اما می خواهم ذهن بینندگان را باز کنم که یک شبه نیامدم و هم اکنون هم در کنار مجمع هستم. جا دارد از همه افراد مجمع تشکر کنم.

وی اضافه کرد: جا دارد از همه کسانی که سبب شدند اساسنامه تغییر کند تشکر کنم. کریمی از مفاخر فوتبال ایران است و این فضایی که باز شد را مثبت ارزیابی می کنم. هیات مدیره دو باشگاه بودم و غیر فوتبالی نیستم. همه کسانی که رای آوردند در کمک به من تلاش می کنند. باید فضا را برای مهدی مهدوی کیا، کریمی، علی دایی و وحید هاشمیان باز نماییم. بطور قطع فدراسیون جدید این فضا را بوجود می آورد.

عزیزی خادم اظهار داشت: آرایی که داده شده برای من آرای دلی بود نه دستوری. مجمع نشان داد که استقلال دارد.

وی در مورد فوتبالی بودن خود و محل تولد خود، اظهار داشت: در فوتبال حرفه ای نبودم و اهل روستایی از لرستان هستم.

وی در مورد نظر کیومرث هاشمی در مورد اینکه مدعی شده بود عزیزی خادم گزینه وزارت ورزش است، اظهار داشت: نظر شخصی هاشمی بوده و من احترام می گذارم. من در این چند سال هیچ جایی نبودم و اگر گزینه وزارت ورزش بودم باید در جایی مشغول می شدم. با همه ارکان نظام همکاری خواهیم کرد چون که گره های فوتبال ما با کمک دیگران باز می شود. فدراسیون غیرسیاسی داریم و عجولانه تصمیم نخواهیم گرفت. صدمه شناسی می نماییم و برای آن برنامه داریم.

عزیزی خادم اظهار داشت: زمان می خواهیم و مشکلات یک شبه حل نخواهد شد. هم اکنون مهم ترین مبحث تیم ملی است. از تمامی ظرفیت ها در این رابطه استفاده می نماییم. از همه می خواهیم که ظرف دو ماه حیاتی به ما کمک کنند. در فدراسیون بر روی همه باز است. همه باید کمک کنند تا شرایط مساعد شود. امید فراوان دارم که مشکلات حل شود و ما به دور بعد مقدماتی جام جهانی صعود نماییم.

وی اضافه کرد: تصمیم های جمعی می گیریم. فوتبال احتیاج به آرامش داریم. کمک های فنی از اسطوره ها می خواهیم. ما باید از تمامی ظرفیت دیپلماسی استفاده نماییم که میزبان مقدماتی باشیم. هرگونه بی قراری و نا آرامی هزینه های زیادی دارد. امیدوارم همه بسیج شوند و در کنار هم قرار بگیریم. چشم میلیون ها ایرانی به تیم ملی است. فوتبال متعلق به مردم است. به هر علتی ما در این فضا قرار گرفتیم و من مطمئن هستم همه در اینباره دلسوز هستند.

رییس فدراسیون فوتبال، افزود: با سوریه فیفادِی هماهنگ شده و ما با تیم ملی در این خصوص جلسه می گذاریم. فوتبال ملی ما گره خورده به این چهار بازی و ما باید از همه نظر برای این بازی ها آماده شویم. امیدوارم همه در این راه کمک کنند. ترجیح می دهیم بازی نکنیم تا اینکه با تیم های ناشناس بازی نماییم.

عزیزی خادم در مورد منابع مالی فدراسیون فوتبال اظهار داشت: ما در برنامه مبلغی پیشبینی کردیم که حدود ۲۵۰ میلیارد است که البته زمان بر است. ما باید در ابتدا خیال خویش را از تیم ملی راحت نماییم. مطالبات بسیار زیادی در فیفا داریم. باید مجوز دریافت آنرا بگیریم. حدود هفت میلیون دلار طلب داریم. امیدواریم در بحث پرونده مارک ویلموتس هم رقم کمتری را پرداخت نماییم. وزارت ورزش قبول کرده تا بخشی از آنرا به فدراسیون کمک نماید. مشکل آماده سازی تیم ملی را به امید خدا حل خواهیم کرد.

عزیزی خادم در مورد مشکلات فوتبال پایه، داوران، زنان و امکانات این رشته عنوان کرد: در بحث داوران کار تحقیقی انجام دادیم که بطور قطع حقوق آنها افزایش خواهد یافت. در بحث کرامت داوران کوتاه نخواهیم آمد و مماشاتی نخواهیم داشت. بی حرمتی به داوران را برنخواهیم تابید به علت اینکه اگر جلوی آنرا نگیریم سنگ روی سنگ بند نخواهد شد. همه باید در فضای قانونی قرار بگیرند.

وی بیان داشت: من حرفه ای هستم و خط کشی که دارم، این است که بهترین ها انتخاب شوند. یک سری افراد در انتخابات به شما کمک کردند و کاربلدهم هستند. آیا اگر شما باشید آنها را انتخاب نمی کنید؟ اگر قرار بود رویه گذشته را داشته باشیم که نمی آمدیم. بخشی را با حوزه دانشگاهی برقرار می نماییم که حوزه مارکتینگ را یاد بگیرند.
عزیزی خادم افزود: از حضور پر رنگ زنان تشکر می کنم. بطور قطع به قول های خودم در فوتبال زنان و فوتسال پایبند هستم. با همه مدیران عامل تیم ها مذاکره خواهم کرد تا این بخش ها تجاری شوند.
وی در پاسخ به این پرسش که از بین نامزدهای ریاست فدراسیون فوتبال به چه کسی رای می داد، اظهار داشت: از بین چهار کاندید با افتخار به علی کریمی را می دادم. در فدراسیون به روی این عزیزان باز خواهد بود. این یک فرصت تاریخی است. من محصول همین فضا هستم. کاربلد هستند و تحصیل کرده؛ قول نمی دهم کانون مربیان به مجمع بیایند. فضای بسته آفت است. فدراسیون من از همین حالا به روی عزیزان فوتبالی باز است. آنها افراد سالمی هستند.
رییس فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: برای انتخاب دبیر کل باید هیات رییسه تشکیل گردد. ما شتاب زده عمل نمی نماییم. من رنگی نیستم و تیم مورد علاقه خودم تیم ملی است.
وی در مورد وی ای آر اظهار داشت: این کار حدود سه میلیون دلار می خواهد. بسیاری از مشکلات داوری در همین رابطه است و ما تلاش خواهیم کرد که این مشکل حل شود.
او در مورد فساد در فوتبال و بحث شرطبندی، عنوان کرد: باید واقع بینانه در این خصوص برخورد نماییم. کار گروه در این خصوص تشکیل می دهیم و می خواهیم که به ما در این خصوص اطلاعات بدهند. شفافیت در این حوزه مهم می باشد که کمک خواهد نمود. بطور قطع در این عرصه هم مماشاتی نخواهیم داشت حتی شده یک لیگ را تعطیل نماییم. قطعا در این خصوص مبارزه خواهیم کرد. اراده فدراسیون این است که با فساد مبارزه نماییم.
عزیزی خادم در مورد هیات های فوتبال استان ها و عملکردشان اظهار داشت: فدراسیون فوتبال اساسنامه ای دارد که خط کش ما است. اگر کار غیر قانونی صورت گیرد برنخواهیم تابید. فدراسیون در حوزه مدیریتی احتیاج به تغییر خواهد داشت. به استان ها سفر خواهم کرد و از آنها می خواهیم به ما پروژه دهند. ما نگاهی متمایز به قبل داریم. امید مناطق محروم به همین مجمع است.
وی در انتها بیان داشت: از همه استفاده خواهیم کرد. ما نگاه جدیدی خواهیم داشت. از همه رسانه ها تشکر می کنم و امیدوارم بیشتر عمل نماییم تا صحبت. از تمام ظرفیت ها استفاده خواهیم کرد برای تیم ملی. این تیم به کمک نیاز دارد. ما باید به مردم در این خصوص پاسخ دهیم. مطمئن هستم دوستان به ما کمک می کنند.


1399/12/12
09:51:20
0.0 / 5
888
تگهای خبر: بازی , باشگاه , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیلیارد