ارتقای ظرفیت صنعت فرودگاهی با دانش بنیان ها ارتقا می یابد

ارتقای ظرفیت صنعت فرودگاهی با دانش بنیان ها ارتقا می یابد

تفاهم نامه همکاری میان معاونت علمی و فناوری و فرودگاه امام خمینی برای ارتقای کیفیت خدمات ارائه شده به مسافران منعقد شد.به گزارش ایت بال به نقل از معاونت علمی و فناوری، یک تفاهم نامه همکاری با موضوع تحقق اهداف سند توسعه هوافضای کشور برای ارتقای ظرفیت مسافر و بار در فرودگاه امام خمینی به امضای منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و محمدمهدی کربلایی مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی رسید.
«ارتقای سامانه های اتوماسیون عملیات فرودگاهی در امتداد افزایش سطح کیفی و کمی خدمات به مسافران مطابق با آخرین فناوری های روز دنیا» و «ایجاد مرکز تعمیر، نگهداری و اورهال جامع برای هواپیما توسط شرکت های دانش بنیان برای ارائه خدمات به ناوگان پروازی داخلی و خارجی»، «ایجاد سایت تبدیل کاربری هواپیما مسافربری به باربری» و نیز «ارتقا هواپیماهای موجود» از مفاد اصلی این تفاهم نامه است.
«ایجاد مراکز نوآوری در حوزه نرم افزاری با گرایش هوشمندی عملیات فرودگاهی برای تسهیل ارائه خدمات حمل و نقل بار و مسافر» و «راه اندازی ناوگان حمل و نقل بار باتوجه به اهداف برنامه جامع توسعه هوافضای کشور با بهره گیری از هواپیمای تجاری» از دیگر مفاد این همکاری مشترک است.
در این تفاهم نامه بر «ایجاد کنسرسیوم بین بانک ها برای تامین سرمایه برای استقرار شرکت های دانش بنیان با محصولات دارای فناوری پیشرفته شهر فرودگاهی امام خمینی» و «حمایت و پشتیبانی از طرح ها و پروژه های دانش بنیان در منطقه آزادشهر فرودگاهی» نیز تاکید گردیده است.
شرکت های دانش بنیان مسیر توسعه صنعت هوایی را کوتاه می کنند
منوچهر منطقی دبیر ستاد توسعه فناوری های فضایی و حمل و نقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مراسم امضای این تفاهم نامه اظهار داشت: ستاد آمادگی همکاری نزدیکی با شهر فرودگاهی برای استقرار شرکت های دانش بنیان در منطقه آزاد تجاری را دارد.
وی همین طور بیان کرد: این شرکتها می توانند خدماتی چون دسترسی راحت به همکاران بین المللی، دریافت آسان قطعات خارجی و صادرات مستقیم به دیگر کشورها را به این مناطق ارایه کنند.

1399/11/26
11:45:25
0.0 / 5
879
تگهای خبر: خدمات , سایت , صنعت , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
بیلیارد