تأسیس نیروگاه تولید هیدروژن سبز و اكسیژن از آب در كانادا

تأسیس نیروگاه تولید هیدروژن سبز و اكسیژن از آب در كانادا

به گزارش ایت بال یک شرکت آلمانی از عقد قراردادی با مقامات ایالت کبک کانادا برای تأسیس یک نیروگاه بزرگ تولید هیدروژن سبز و اکسیژن از آب اطلاع داده است.به گزارش ایت بال به نقل از نیواطلس، این نیروگاه توسط شرکت چند ملیتی آلمانی Thysenkrupp تأسیس می شود و هر سال حدود ۱۱۱۰۰ تن هیدروژن سبز تولید خواهدنمود.
هیدروژن سبز با هیدروژن عادی به دست آمده از گاز متان متفاوت می باشد و تولید آن با بهره گیری از آب موجب سازگاری با محیط زیست و عدم گرمایش کره زمین می شود.
در نیروگاه مورد اشاره از قدرتمندترین سیستم های الکترولیز کننده استفاده خواهد شد. این نیروگاه در مجاورت منطقه کوهستانی کبک ایجاد می شود تا تامین آب مورد نیاز آن به سهولت صورت گیرد. حدود ۶۱ درصد از کل انرژی برق تولید شده در کانادا از نیروگاه های آبی به دست می آید و ظرفیت تولید کل این نیروگاه ها ۸۲ گیگاوات ساعت انرژی است.
کانادا با ۳۷.۵ میلیون نفر جمعیت رتبه چهارم جهان در زمینه تولید برق از آب را بعد از آمریکا، برزیل و چین در اختیار دارد. حالا این کشور به تولید و استفاده از هیدروژن سبز علاقه نشان داده است. شرکت دولتی هیدور – کبک کانادا که بزرگترین تولید کننده انرژی در این کشور است با عقد قراردادی به ارزش ۱۵۹ میلیون دلار آمریکا، نیروگاه جدید را در وارنس در نزدیکی مونترال خواهد ساخت.
در این نیروگاه که در سال ۲۰۲۳ به بهره برداری می رسد، هر سال ۱۱۱۰۰ تن هیدروژن سبز و ۸۸۰۰۰ تن اکسیژن از آب استخراج خواهد شد. از هیدروژن سبز بعنوان یک منبع انرژی برای تبدیل ضایعات غیرقابل بازیافت به سوخت های زیستی استفاده خواهد شد.


منبع:

1399/11/03
22:13:18
0.0 / 5
910
تگهای خبر: بازی , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
بیلیارد