كشف باكتری كه در مقابل سمی ترین فلزات مقاوم است

كشف باكتری كه در مقابل سمی ترین فلزات مقاوم است

به گزارش ایت بال محققان موفق به کشف باکتری شده اند که در مقابل سمی ترین فلزات مقاوم است و با ایجاد یک پوشش حفاظتی فلزی جلوی از بین رفتن خویش را می گیرد.به گزارش ایت بال به نقل از نیواطلس، این باکتری مقاوم Geobacter sulfurreducens نام دارد و وقتی در مجاورت فلز سمی کبالت قرار می گیرد یک لایه محافظ فلزی به دور خود می پیچد و از خود حفاظت می کند.
باکتری مورد اشاره از قابلیت رسانایی قابل توجهی نیز برخوردار بوده و می تواند برای تولید نانوسیم ها مورد استفاده قرار بگیرد. پس این محصول باتوجه به قابلیت جذب فلزات هم برای تولید انواع محصولات برقی و هم برای تولید پیل های سوختی میکروبی که از رطوبت و گل و لای برق تولید می کنند، قابل استفاده خواهد بود.
پژوهشگران دانشگاه میشیگان می گویند Geobacter sulfurreducens از معدود باکتری های مقاوم در مقابل فلزات سمی است و با ایجاد لایه ای فلزی در مقابل نفوذ آن مقاومت می کند.
محققان با بررسی های آزمایشگاهی از استواری و مقاومت این باکتری در محیط های سمی مطمئن شده اند و می گویند حتی از این خاصیت باکتری مورد اشاره می توان برای پاکسازی کبالت مسموم از باتری های لیتیومی استفاده نمود.
باکتری مورد اشاره همین طور در مقابل برخی فلزات سمی دیگر مانند، کادمیوم هم مقاوم است.


منبع:

1399/10/23
23:24:41
0.0 / 5
1066
تگهای خبر: مقاوم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
بیلیارد