معاون وزیر ورزش و جوانان:

توسعه ورزش دانشجویی از اهداف راهبردی وزارت ورزش است

توسعه ورزش دانشجویی از اهداف راهبردی وزارت ورزش است

به گزارش ایت بال معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی وزارت ورزش و جوانان در پیامی به  مناسبت اختتامیه مسابقات آنلاین شطرنج دانشجویان دانشگاه های آسیا اظهار داشت:   توسعه ورزش در ابعاد همگانی و قهرمانی در میان دانشجویان از اهداف راهبردی و مورد تاکید دولت و وزارت ورزش و جوانان است.


به گزاش ایرنا، «عبدالحمید احمدی» در پیام خود، رقابت های شطرنج دانشجویان را در امتداد توسعه ارتباطات، صلح، دوستی و همدلی بین ملت ها و کشورها دانست و برای برگزاری چنین رویدادهای ورزشی دانشجویی در آینده و بعد از کرونا ابراز امیدواری کرد.
وی از فدراسیون آسیایی ورزش های دانشگاهی به خاطر اجرای این مسابقات در دوره ای که شیوع ویروس کرونا موجب توقف رویدادهای ورزشی شده است، قدردانی کرد و اضافه کرد: این رویداد بین المللی و ورزشی که با مشارکت دانشجویان ورزشکار ۱۳ کشور برگزار شد، فرصت مغتنمی برای توسعه دوستی ها و مراودات ورزشی بین کشورها است.
احمدی افزود: ورزش های دانشگاهی در جمهوری اسلامی ایران از جایگاه برجسته و ممتازی برخوردارست و دانشجویان ایرانی توانسته اند در یونیورسیادهای اخیر افتخارات ارزشمندی را در رشته های مختلف ورزشی برای کشور کسب کنند. امیدوارم با عبور از شرایط و محدودیت های کرونا در آینده ای نزدیک شاهد برگزاری رویدادهای پرهیجان ورزشی خصوصاً برای دانشجویان باشیم.
معاون وزیر ورزش در آخر از مجموعه دست اندرکاران این رویداد، از تلاش فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی و همکاری فدراسیون شطرنج برای برگزاری شایسته این مسابقات قدردانی کرد.
در مراسم اختتامیه رقابت های شطرنج دانشجویان آسیا، «هادی بشیریان» رئیس فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی نیز اظهار داشت: از اعتماد فدراسیون دانشگاه های آسیا برای دادن این میزبانی قدردانی می نماییم و ایران آمادگی دارد که میزبان رقابت های ووشو و پومسه دانشجویان در سال جدید نیز باشد.
رقابت های شطرنج دانشجویان دانشگاه های آسیا از ۲۴ آذر تا ۹ دی ماه سال جاری با همکاری فدراسیون شطرنج به صورت آنلاین در ۲ بخش زنان و مردان به میزبانی فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی انجام شد.منبع:

1399/10/10
16:21:30
0.0 / 5
1024
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بیلیارد