صیامی:

روش های شناسایی استعدادها در دو و میدانی نیازمند تغییر است

روش های شناسایی استعدادها در دو و میدانی نیازمند تغییر است

به گزارش ایت بال «هاشم صیامی» رئیس جدید فدراسیون دو و میدانی اظهار داشت: شناسایی استعدادها در رده های پایه دو و میدانی و آموزش آنان مسئله بسیار مهمی است كه باید به صورت علمی تر آنرا دنبال نماییم. ازاین رو بدنبال تغییر در روش های كشف ورزشكاران مستعد در ابعاد گسترده تر در كشور هستیم.


صیامی در گفتگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه تاثیرات ناگوار کرونا در حوزه ورزش غیر قابل انکار و جبران ناپذیر است، خاطرنشان کرد: درحال حاضر و با عنایت به فراگیرتر شدن شیوع این ویروس در ایران و جهان، نمی توان انتظار زیادی از مربیان و ورزشکاران داشت. البته دست روی دست گذاشتن و کاری نکردن هم به همان اندازه می تواند زیان بار و خطرناک باشد.
وی اضافه کرد: درهمین راستا از مربیان و کارشناسان درخواست کرده ایم با استفاده از منابع معتبر مطالعاتی، آگاهانه تر به این مورد نگاه کنند. همینطور مدیر جدیدی برای کشف استعدادهای رده های پایه، نوجوانان و جوانان تعیین کردیم تا هرچه سریع تر استعدادهای ناب این رشته المپیکی شناسایی شوند و با ایجاد شرایط مطلوب ریل گذاری مناسب برای آنان صورت گیرد.
رییس فدراسیون دو و میدانی افزود: در این ارتباط علاوه بر استفاده از دانش مربیان بومی و ملی، در حال مذاکره با چند مربی به روز و باتجربه بالای اروپایی هم هستیم. هدف ما از این برنامه در گام اول افزایش دانش بومی، سپس جذب و در ادامه حمایت و پرورش استعدادهای شناسایی شده است تا همانند رشته های فوتبال، والیبال و کشتی در آینده تیم ملی دو و میدانی قدرتمندتری داشته باشیم.
به گفته وی این چرخه باید کامل شود تا هم در حوزه قهرمانی و هم در حوزه همگانی شاهد جهش در رشته دو و میدانی باشیم.
صیامی در مورد برنامه های کوتاه مدت فدراسیون برای رده های پایه هم اظهار داشت: هدف کوتاه مدت ما شرکت در تازه ترین رقابت های رده های سنی دو و میدانی قهرمانی آسیا است که اسفندماه سالجاری در کویت برگزار می گردد.
وی در پاسخ به این سؤال که مدیریت فدراسیون چه برنامه ای برای ورزشکاران ملی دارد و آنرا پیگیری می کند، خاطرنشان کرد: ورزشکاران ملی را به سه گروه تقسیم کردیم، آنها که سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو را کسب کردند. ورزشکارانی که بخت بالایی برای کسب سهمیه این المپیک دارند و سایر ورزشکاران که مدعی کسب سهمیه هستند.
رییس فدراسیون دو و میدانی اظهار داشت: وضعیت المپیکی ها مشخص است و فدراسیون به صورت کامل از آنان حمایت می کند. برپایه برنامه مدون حمایت معنوی و مادی از ۲ گروه دیگر هم صورت می گیرد. فراهم کردن شرایط کامل برگزاری اردوهای آماده سازی و حمایت های مادی و معنوی از کادر فنی و ورزشکاران در دستور کار است.
صیامی تصریح کرد: در این ارتباط هیات های استانی به صورت مستقیم درگیر شده اند. این درحالی است که پشتیبانی، نظارت، بر این امور و ارزیابی شرایط از جانب فدراسیون به دقت رصد می شود.
حدادی بعد از فیزیوتراپی تمریناتش را از سر خواهد گرفت
وی در مورد آخرین وضعیت جراحی عمل خارپاشنه «احسان حدادی» دارنده چهار مدال طلای پرتاب دیسک بازی های هم اظهار داشت: او عمل سختی که سه ساعت به طول انجامید را پشت سر گذاشته و هم اکنون که بیش از۲۰ روز از عمل جراحی او می گذرد، وضعیت خوبی دارد.
رییس جدید فدراسیون دو و میدانی افزود: هرچند این مورد تکراری می باشد اما باید عنوان کنم که پاشنه پا در ماده های پرتابی یک عضو بسیار تأثیر گذار است و چنانچه عملکرد این عضو با نقص مواجه شود افت ورزشکار در مسابقات حتمی است.


ورود «حسن تفتیان» به عرصه مدلینگ منع قانونی ندارد
صیامی درباره دیگر نماینده ایران در بازی های المپیک ۲۰۲۰ هم اظهار داشت: تفتیان یک ماه است که تمرینات آماده سازی اش را از سرگرفته و الان شرایط مطلوبی دارد.
وی افزود: این ورزشکار خویش را جهت شرکت در مسابقات دو و میدانی داخل سالن قهرمانی جهان در چین آماده می کند.
به گفته رئیس فدراسیون دوومیدانی، تفتیان یکی از امیدهای ایران در مسابقات داخل سالن جهان است و از او حمایت حداکثری خواهد شد.
صیامی در پاسخ به این سؤال که چه مقدار از ورود تفتیان به حوزه تبلیغات و مدلینگ اطلاعات دارد، اظهار داشت: هرچند ورود این ورزشکار به عرصه مدلینگ بدون هماهنگی با فدراسیون صورت گرفته اما این مورد منع قانونی هم ندارد. اتفاقی است که اغلب ورزشکاران و سلبریتی های بنام حوزه ورزش و سینما در آن شرکت دارند.
به گفته وی البته تفیتان فعلا خویش را جهت شرکت در مسابقات قهرمانی داخل سالن جهان آماده می کند و تمرکزش فقط بر روی تمرینات و شرکت در این رقابت ها است.
مسابقات دوومیدانی قهرمانی جهان قرار بود سال قبل در چین صورت گیرد که به سبب کرونا برگزاری آن به سالجاری موکول شد.
«فرزانه فصیحی» هم رکورد ورودی این مسابقات را کسب کرده و همراه تفتیان در این رقابت ها شرکت خواهد نمود.منبع:

1399/09/05
13:15:30
5.0 / 5
1143
تگهای خبر: آموزش , بازی , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بیلیارد