در گزارش ایت بال اعلام شد

جزئیات همكاریهای علمی ایران و روسیه

جزئیات همكاریهای علمی ایران و روسیه

به گزارش ایت بال یك مقام مسئول در معاونت علمی ریاست جمهوری با اعلان اینكه روسیه مشتاق انجام تحقیقات مشترك با ایران است، اظهار داشت: مقرر است تحقیقات در زمینه اكولوژی دریای خزر و واكسن و داروی كرونا صورت گیرد.به گزارش ایت بال به نقل از مهر، کمتر از دو هفته گذشته، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری با سرگئف رئیس آکادمی علوم روسیه ارتباطی تلفنی درباب همکاریهای ایران و روسیه داشتند.
در این مکالمه تلفنی به اتفاق بر همکاری ایران و روسیه در زمینه های مختلف تاکید گردید.
دکتر مهدی قلعه نوی رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره جزئیات همکاری در آینده این دو کشور به خبرنگار مهر اظهار نمود: همکاری در تحقیقات مربوط به دریای خزر و تحقیقات با محوریت کرونا درخواست طرف روسی برای همکاریهای مشترک بود.
وی با اعلان اینکه البته ما کمیسیون عالی همکاری با روسیه را پیش تر از اینها تشکیل داده بودیم، اضافه کرد: حالا به خاطر تغییرات سیاسی در روسیه فعالیت این کمیسیون متوقف شده است اما در کل مشتاق احیای این کمیسیون هستیم و قرار شد مذاکراتی در امتداد احیا انجام دهیم.
قلعه نوی اشاره کرد: حالا تصمیم گرفته شد که کارگروه مشترکی تشکیل دهیم؛ باید کارگروهی متشکل از فعالان دو کشور تعریف شود و در چارچوب این کارگروه ضمن آشنایی با اولویت ها و تعریف پروژه های اولویت دار، ایده های خودرا مطرح و به بحث بگذارند.
وی با تاکید بر اینکه این کارگروه می تواند زمینه ساز توسعه روابط و همکاریهای علمی شود، اظهار داشت: در این کارگروه توافقات در زمینه پروژه دریای خزر و دارو، واکسن ها کرونا و … صورت می گیرد.
رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: در واقع همکاری ایران و روسیه در زمینه تحقیقات مشترک منوط به تشکیل این کارگروه است.
وی با اعلان اینکه از آنجایی که دریای خزر با ۵ کشور مشترک است هر یک از کشورها علاقمند هستند اتفاقات اکولوژی و اثرات زیست محیطی دریا را در هر کشور بدانند اظهار داشت: این تحقیقات مشترک با روسیه نیز با محوریت اکولوژی دریای خزر خواهد بود.
وی افزود: همین طور همکاری در زمینه واکسن و داروی در رابطه با کرونا دیگر زمینه های تحقیقات مشترک است که نیاز است با تشکیل کارگروه مشترک این مساله به بحث و بررسی برسد.


منبع:

1399/07/13
23:02:12
5.0 / 5
1351
تگهای خبر: تیم , شنا , فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بیلیارد