توسط یك شركت دانش بنیان محقق می شود؛

افزایش تولید نانومواد برای تأمین نیاز صنایع داخل كشور

افزایش تولید نانومواد برای تأمین نیاز صنایع داخل كشور

به گزارش ایت بال مدیرعامل یك شركت دانش بنیان با اشاره به اینكه سبد محصولات این شركت در حوزه نانومواد را توسعه دادیم، اظهار داشت: این كار در جهت تأمین نیاز صنایع داخل كشور انجام شده است.به گزارش ایت بال به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، ابراهیم اکبرزاده، مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: هم اکنون ۲۲ نانوماده مختلف را در مرحله تولید نیمه صنعتی داریم که برپایه نیاز بازار تولیدات مربوط به هر نوع نانوماده را انجام می دهیم.
وی اضافه کرد: یکی از محصولات ما نانوذرات طلا است که طی ماه های گذشته به یکی از شرکت های تولیدکننده داروی ضدسرطان تحویل دادیم.
وی با اشاره به اینکه بخشی از تولید نانوذرات طلای ما به یکی از تولیدکنندگان زخم بند ارائه شد، افزود: نانوذرات طلا به علت خصوصیت های خاصی که دارند در طیف وسیعی از صنایع کاربرد دارند. پزشکی و سلامتی یکی از مهم ترین این کاربردها است.
اکبرزاده تصریح کرد: خواص آنتی باکتریال و ضدقارچ این نانوذرات سبب شده تا بتوان از آنها در بخش های مختلف حوزه سلامت استفاده نمود. کیت های تشخیص پزشکی یکی از کاربردهای این نانوذرات است.
وی افزود: در بخش تصفیه آب هم دو نوع فیلتر مختلف را با استفاده از فناوری نانو تولید و به بازار عرضه کردیم.
اکبرزاده اظهار داشت: با شیوع ویروس کرونا، تقاضا برای برخی نانومواد با خواص آنتی باکتریال افزایش پیدا کرد، در نتیجه تمرکز روی تولید آن دسته از نانومواد را افزایش دادیم به صورتی که برای تولید مواد ضدعفونی کننده ۷ هزار لیتر از یکی از نانوموادمان را به یکی از شرکت های داخل عرضه کردیم.
وی اظهار داشت: هم اکنون برای توسعه سبد محصولات با شرکت های دارویی وارد همکاری شده ایم تا به آنها برای تولید محصولات ضدقارچ کمک نماییم.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان عنوان کرد: برپایه بازخوردی که از مشتریان گرفته ایم، هم از نظر کمی و هم کیفی رضایتمندی از محصولاتی که تولید می نماییم، وجود دارد بنابراین انگیزه زیادی برای توسعه سبد محصولات داریم.


منبع:

1399/07/13
13:47:23
5.0 / 5
1729
تگهای خبر: سلامت , سلامتی , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بیلیارد