راهكارهای شكست ضعف عضلانی كرونا

راهكارهای شكست ضعف عضلانی كرونا

ایت بال: ضعف عضلانی ناشی از ویروس كرونا دلایلی دارد، اما با بهره گیری از كارهای توانبخشی و تغییر در سبك زندگی می توان این ضعف عضلانی را بهبود بخشید.به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا، ضعف عضلانی ناشی از ویروس کرونا دلیلهای مختلفی دارد اما در مورد مهم ترین آنها می توان به دراز کشیدن طولانی مدت روی تخت بیمارستان یا در خانه، افت عملکرد ریه ها ناشی از یا التهاب و نیز تخریب بافت عضلات ناشی از مبتلاشدن به این ویروس اشاره نمود.
استراحت طولانی در رختخواب حدودا روزانه یک تا ۱.۵ درصد از قدرت عضلانی یک فرد سالم کم می کند و در میان بیماران این میزان بیشتر است. همین طور وقتی ریه ها می توانند بطور موثر از هوا پر شوند، بقیه قسمت های بدن نیز از این اکسیژن گیری ناکافی متاثر و در نتیجه گرفتار ضعف می شوند و در عین حال آنزیم هایی در بیماری تخریب عضله وارد خون می شوند که در خون بیماران کرونایی هم وجود دارند.
مقابله با ضعف عضلانی
برمبنای آنچه از طرف فدراسیون پزشکی ورزشی بمنظور مقابله با ضعف عضلانی ناشی از مبتلاشدن به ویروس کرونا در اختیار ایسنا قرار گرفته است، تغییراتی در سبک زندگی برای عملکرد سالم ریه ها امکان پذیر است که شامل اجتناب از دود دست دوم، ترک سیگار در صورت سیگاری بودن، انجام ورزش های هوازی مانند پیاده روی و تمرینات تنفس عمیق مانند یوگا و مدیتیشن همچون راه های مقابله با ضعف عضلانی است.
توانبخشی و فیزیوتراپی
انجام تمرینات قدرتی سفارش شده توسط فیزیوتراپیست و از سرگیری کارهای روزانه به صورت تدریجی همچون روش های توانبخشی بمنظور بهبود وضعیت ناشی از ضعف عضلانی مبتلاشدن به ویروس کرونا است.
منبع:

1399/06/29
15:03:34
5.0 / 5
1379
تگهای خبر: بیماری , جت , فعالیت , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
بیلیارد