میزان و نوع تمرینات قدرتی مناسب در خانه

میزان و نوع تمرینات قدرتی مناسب در خانه

به گزارش ایت بال تمرینات قدرتی باعث بهبود وضعیت استخوان ها، تاثیرگذاری فعالیت هوازی، جلوگیری از صدمه و داشتن دوره سالمندی همراه با سلامت می شود.


به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا، اگر می دانستید نوع مشخصی از ورزش روی قلب، تعادل، قدرت استخوان ها، کنترل وزن، زیبایی ظاهری و حس خوب بودن تأثیر گذار است، آیا مشتاق انجام آن نبودید؟ تحقیقات نشان می دهد تمرینات قدرتی همه این فواید را دارد.
بر مبنای مطلبی که از جانب فدراسیون پزشکی ورزشی در مورد فواید تمرینات قدرتی در اختیار ایسنا قرار گرفته است، تمرین قدرتی وزنی یا مقاومتی، فعالیتی است که برای بهبود آمادگی عضلانی با ورزش دادن عضله یا گروه عضلانی خاصی در مقابل یک مقاومت خارجی، شامل وزنه های آزاد، دستگاه های بدنسازی و وزن بدن خود فرد انجام می شود.
اصل اولیه این است که بار و اضافه بار وارد شود، ازاین رو عضله به تطابق و قوی تر شدن نیاز پیدا می کند و باید بدانیم تمرینات قدرتی فقط برای ورزشکاران پرورش اندام و بلند کردن وزنه در سالن بدنسازی نیست.
تمرینات قدرتی؛ مفید برای همه گروه های سنی
تمرینات قدرتی جزو مهمی از آمادگی جسمانی کلی به حساب می آیند و برای افراد در همه گروه های سنی به خصوص در افرادی که مشکلاتی مثل چاقی، آرتریت (بیماری مزمنی استبا التهاب پایدارمفاصل) یا بیماری قلبی دارند، مفید می باشد.
میزان تمرینات قدرتی
سفارش می شود، کودکان و نوجوانان ۶ تا ۱۷ ساله برنامه تمرینات قدرتی را سه روز در هفته و بزرگسالان دو روز در هفته در برنامه خود بگنجانند. نکته مهم در ورزش قدرتی این است که شما طی تمرین، قوی نمی شوید بلکه عضلات در اثر بلند کردن وزنه یا مقاومت تحریک می شوند و در فواصل استراحتی که به بدن اجازه بازیابی و ساخت باردیگر داده می شود، عضله بازسازی و تقویت خواهد شد و معمولا سفارش بر این است که یک روز در وسط فعالیتهای قدرتی، اجازه بازیابی به عضله داده شود.
چگونه تمریناتی انجام دهیم؟
به منظور انجام تمرینات قدرتی، همیشه به یک سالن ورزشی مجهز احتیاج نیست و می توان در خانه این تمرینات را انجام داد. اسکات روی صندلی، شنای سوئدی، پلانک یا دیگر حرکاتی که به استفاده از وزن بدن نیاز است، می توانند کمک کننده باشند.
باید توجه داشت که اگر مشکل پزشکی دارید، قبل از شروع، با پزشک خود مشورت کنید. مربی می تواند برنامه را بر مبنای توان فرد به شکل ایمن و موثر تنظیم کند.1399/05/03
20:33:20
5.0 / 5
2469
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بیلیارد