بیشتر از 800 شركت خلاق در كشور فعالیت می نمایند

بیشتر از 800 شركت خلاق در كشور فعالیت می نمایند

معاونت علمی و فناوری اعلام نمود بیشتر از ۸۰۰ شركت خلاق در كشور فعالیت می نمایند.به گزارش ایت بال به نقل از معاونت علمی و فناوری، برنامه پشتیبانی از زیست بوم شرکت های خلاق به موازات قانون پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان به وجود آمد. شرکت های خلاق در حوزه صنایع خلاق و فرهنگی کشور فعالیت می نمایند. تا آخر بهار ۱۳۹۹ تعداد این شرکت ها، به بیشتر از ۸۰۰ شرکت افزایش پیدا کرد.
بازیگران گوناگونی مانند شتابدهنده ها و پردیس های نوآوری در زیست بوم فناوری و نوآوری کشور نقش آفرینی می کنند. بیشتر از ۵ هزار شرکت دانش بنیان فعال در کشور از خدمات این مراکز استفاده می نمایند. با عنایت به ارزش افزوده بالای صنایع خلاق و فرهنگی در جهان، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، برنامه توسعه زیست بوم شرکت های خلاق را به موازات قانون پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان به پیش برد.
پس از چند سال فعالیت، تعداد شرکت های خلاق در سه ماهه اول سالجاری به بیشتر از ۸۰۰ شرکت خلاق افزایش پیدا کرد. در این بین، کسب و کارهای دیجیتال با ۳۹۵ شرکت خلاق، بیشترین تعداد را به خود مختص کرده است. شرکت های خلاقی که در حوزه بازی، اسباب بازی و سرگرمی فعال می باشند با ۱۱۷ شرکت، در جایگاه دوم قرار دارند.
صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری با ۷۴ شرکت، صنایع دیداری و شنیداری با ۷۸ شرکت، صنایع در رابطه با یادگیری، چاپ و نشر با ۱۷ شرکت، گیاهان دارویی و طب سنتی با ۳۷، هنرهای تجسمی و نمایشی با ۸ شرکت، خدمات زیرساختی صنایع خلاق با ۱۷ شرکت، و سایر صنایع خلاق و فرهنگی با ۱۴ شرکت، در جایگاه های بعدی قرار دارند.
شرکت های خلاق، خدمات بسیار متنوعی از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری دریافت می کنند. علاوه بر دریافت تسهیلات در حوزه های مختلف، این شرکت ها هم مانند شرکت های دانش بنیان از انواع کمک هزینه ها، مانند کمک هزینه حضور در نمایشگاه های داخلی و خارجی برخوردار می شوند. دریافت مشاوره برای توسعه بازار و انواع معافیت های مالیاتی و گمرکی، دیگر خدماتی است که به این شرکت ها عرضه می شود.


منبع:

1399/04/10
13:28:14
5.0 / 5
2634
تگهای خبر: بازی , خدمات , سرگرمی , فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
بیلیارد