پمپ های فشار قوی تولید شد

پمپ های فشار قوی تولید شد

به گزارش ایت بال یك شركت دانش بنیان موفق به تولید و بومی سازی پمپ های فشار قوی شد.به گزارش ایت بال به نقل از معاونت علمی و فناوری، پمپ های انتقال سیال یکی از تجهیزات مهم و اثرگذار در صنایع گوناگونی مانند نفت، گاز و فولاد هستند. نبود آنها تزریق مواد شیمیایی به چاه های نفت، لوله ها و مخازن را با مشکل مواجه می کند. حالا یک شرکت دانش بنیان با تاکید بر توان و تخصص نیروی داخلی خود طراحی و ساخت پمپ های صنعتی را انجام می دهد.
در گذشته این تجهیزات وارداتی بود. اما از آنجائیکه دانش، توان و تخصص بومی سازی این فناوری در کشور وجود داشت. پس متخصصان در یک شرکت دانش بنیان برای بومی سازی آن اقدام نمودند و موفق شدند. حالا صنایع این پمپ ها را با کیفیتی بالا و قیمتی ارزان تر از داخل تهیه می کنند.
آرش شورشی مدیر شرکت دانش بنیان تولید کننده پمپ اظهار داشت: پمپ های پلانجری یا پمپ های تزریقی و پر فشار یکی از محصولات دانش بنیان تولیدی ما است. در زمان تزریق مواد شیمیایی با درون چاه یا لوله نیاز است این مواد با فشاری بالاتر از فشار موجود در تاسیسات مورد نظر وارد شوند. در این صورت احتیاج به این تجهیزات است. البته علاوه بر صنایع نفت، گاز و پتروشیمی در سایر صنایع مانند مواد غذایی و فولاد هم کاربرد دارند.
شورشی بیان نمود: از نظر فناوری ساخت قطعات گوناگون پمپ مانند سوپاپ ها، تجهیزات هیدرولیک و قدرت پمپ ها بومی سازی شده است. از سویی دانش فنی ساخت پلانچرها هم بومی شده است. پلانجرها از جنس سرامیک هستند و دما و فشار بالا را تحمل می کنند از سویی مقاومت آنها به سایش بالا است.
وی به اهداف راه اندازی این شرکت دانش بنیان اشاره نمود و اظهار داشت: خودکفایی و قطع وابستگی کشور از ورود پمپ هایی که با اتکا به دانش، تخصص و تجربه متخصصان ایرانی طراحی و ایجاد می شود، از اهداف این مجموعه است.
شورشی به پیشگیری از خروج ارز با تولید این محصول دانش بنیان اشاره و بیان نمود: در هر پروژه حداقل ۳۰۰ هزار دلار صرفه جویی ارزی انجام می شود که باید آنرا به تعداد پروژه ها در سال گسترش دهیم.
وی طراحی و ساخت پمپ های رفت و برگشتی، طراحی و ساخت پمپ پساب های صنعتی پالایشگاه های گازی، طراحی و ساخت پمپ دنده ای، ساخت پکیج دیزل پمپ آتش نشانی و طراحی و ساخت پمپ های طبقاتی BB۳ را برخی دیگر از دستاوردهای این مجموعه دانش بنیان دانست.

1399/04/08
21:18:51
5.0 / 5
2884
تگهای خبر: صنعت , طراحی , كیفیت , مقاوم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بیلیارد