با طراحی یك سیستم جدید؛

تراشه های هوش مصنوعی خوابیدن یاد گرفتند!

تراشه های هوش مصنوعی خوابیدن یاد گرفتند!

به گزارش ایت بال محققان آمریكایی از طراحی یك سیستم هوش مصنوعی جدید اطلاع داده اند كه تراشه های نصب شده در آن می توانند از مزیت خواب شبانه برای استراحت و تجدید قوا بهره بگیرند.به گزارش ایت بال به نقل از نیواطلس، شبکه های عصبی مبتنی بر هوش مصنوعی شباهت های زیادی به انسان دارند و تفاوت های آنها با کامپیوتر های سنتی روز به روز در حال افزایش می باشد. از همین رو این شبکه ها نباید توسط انسان ها خاموش و روشن شوند و به دلیل بهره مندی آنها از قدرت تصمیم گیری و هوش، خودشان می توانند در مورد زمان روشن و خاموش شدن تصمیم گرفته و به این شکل برای خواب و استراحت در زمان مناسب برنامه ریزی کنند.
تراشه های هوش مصنوعی مذکور در زمانی که فعالیتی ندارند سیگنال های اندک و آهسته ای را رد و بدل می کنند که مشابه با عملکرد شبکه عصبی مغز در زمان استراحت و خوابیدن است.
شبکه های عصبی مذکور از نورون های مصنوعی تشکیل شده اند که عملکردی مشابه با مغز واقعی انسان دارند و ارتباطات آنها با یکدیگر در گذر زمان بیشتر و دقیق تر می شود. این شبکه ها می توانند برای پردازش و درک دقیق تصاویر و اصوات به کار گرفته شوند.
این تراشه های جدید هم از توانایی خودآموزی بیشتری برخوردار می باشند و هم می توانند خاطرات قبلی را با دقت و جزئیات بیشتری به ذهن بسپارند و با طراحی و استفاده مداوم از آنها می توان روش های تازه ای برای درمان بیماری هایی همچون آلزایمر، افسردگی، چاقی و غیره یافت.

1399/03/20
14:50:27
5.0 / 5
2437
تگهای خبر: بیماری , سیستم , طراحی , فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
بیلیارد