محله فضایی برای اسكان فضانوردان طراحی می شود

محله فضایی برای اسكان فضانوردان طراحی می شود

به گزارش ایت بال ناسا شركت نورتروپ گرومن را برای طراحی و ساخت یك محله فضایی برای اسكان فضانوردان برگزیده است. این محله هالو نام خواهد داشت.به گزارش ایت بال به نقل از نیواطلس، ارزش قرارداد ناسا با نورتروپ گرومن بالغ بر ۱۸۷ میلیون دلار خواهد بود و این محله فضایی در مدار کره ماه تأسیس خواهد شد. هالو برای اسکان و آماده سازی فضانوردان به منظور انجام سفرهای فضایی طولانی و پیچیده مورد استفاده قرار می گیرد.
همچنین یک فضاپیمای سرنشین دار به نام کیگنوس توسط نورتروپ برای حمل و نقل فضانوردان به این محله فضایی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
اجرای این طرح بخشی از برنامه ناسا معروف به آرتمیس است که در چارچوب آن برای اسکان دائم فضانوردان آمریکایی در کره ماه برنامه ریزی خواهد شد. محله فضایی هالو هم پشتیبانی برای اجرایی شدن این طرح است. هالو مشابه با آپارتمان های بسیار کوچک بوده و از سیستم های متنوعی برای تضمین زندگی بی دغدغه فضانوردان برخوردار خواهد بود.
انتظار می رود فرآیند طراحی هالو تا پیش از آخر سالجاری میلادی به پایان برسد. روند عملیاتی کردن این طرح و انتقال سازه های آن به فضا تا سال ۲۰۲۳ به طول می انجامد.

1399/03/17
14:20:24
5.0 / 5
2235
تگهای خبر: سیستم , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
بیلیارد