در دانشگاه صنعتی امیركبیر؛

كیت تشخیص مولكولی كرونا ساخته شد

كیت تشخیص مولكولی كرونا ساخته شد

به گزارش ایت بال محققان دانشگاه صنعتی امیركبیر كیتی را طراحی كردند كه می تواند در عرض مدت ۵۵ دقیقه ویروس كرونا را تشخیص دهد.به گزارش ایت بال به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، امیرعباس اسماعیل زاده مدیر یک شرکت دانش بنیان اظهار داشت: این شرکت، فعالیت خویش را از سال ۱۳۸۷ در مورد تشخیص و درمان بیماری سرطان شروع کرد.
وی با اشاره به اینکه در این شرکت روی ۳ سرطان شایع «سرطان ریه، پستان و کولون» تمرکز دارد، تصریح کرد: تلاش داریم در این راستا بتوانیم کیت های تشخیصی را طراحی نماییم.
مدیر این شرکت دانش بنیان افزود: به علت شیوع بیماری کرونا، تمامی فعالیتهای خویش را در زمینه سرطان کنار گذاشتیم و به سرعت درصدد راهی برای تشخیص این ویروس برآمدیم.
به گفته وی، با پژوهش های شبانه روزی توانستیم کیتی مولکولی به روش real-time pcr را طراحی نماییم که بتواند در کمترین زمان و با پایین ترین میزان ویروس، ویروس را در مخاط بیمار شناسایی کند.
اسماعیل زاده تصریح کرد: پس از طراحی و ساخت کیت های مورد نظر درخواست خویش را به اداره تجهیزات پزشکی فرستادیم و طی نامه ای کیت مورد نظر را به انستیتو پاستور طبق مقررات اداره کل تجهیزات پزشکی به این مجموعه جهت بررسی کمی و کیفی تحویل دادیم.
وی افزود: خوشبختانه تاییدیه کیت تشخیص مولکولی توسط انستیتو پاستور را دریافت کردیم و آنرا به اداره کل تجهیزات پزشکی ارسال کردیم؛ حالا در حال دریافت مجوز تولید هستیم تا بتوانیم پس از آن به تولید انبوه برسیم.
مدیر این هسته فناور تصریح کرد: تابحال از کشورهای مختلف مانند آذربایجان، ترکیه، رومانی، اسپانیا و انگلستان پیشنهادهایی برای صادرات داشته ایم که در حال اقدام جهت دریافت تاییدیه اروپا جهت صادرات هستیم.
وی خاطرنشان کرد: این کیت نه تنها می تواند روند تشخیص ویروس کرونا را در کشور سرعت ببخشد، بلکه می تواند ارزآوری بسیار زیادی را برای کشور داشته باشد. دقت کیت های طراحی شده در این شرکت بین ۲.۵ تا ۱۰ برابر بیشتر از کیت های وارداتی است.
اسماعیل زاده با اشاره به اینکه ساخت کیت های مولکولی در این شرکت، به روش LAMP است، تصریح کرد: همه افراد می توانند در آزمایشگاه های غیر تخصصی هم این تست را با کیتی که طراحی نموده ایم، انجام دهند. بزاق فرد در داخل کیت قرار می گیرد و بعد از گرما دهی به مدت ۱ ساعت با تغییر رنگ می توان به مثبت و منفی بودن COVID-۱۹ در فرد پی ببرد.

1399/03/11
13:43:52
5.0 / 5
2525
تگهای خبر: بیماری , تیم , شنا , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
بیلیارد