تغییر شكل های اندام های فوقانی و تحتانی شامل چیست؟

تغییر شكل های اندام های فوقانی و تحتانی شامل چیست؟

به گزارش ایت بال لرستان یك دكترای تربیت بدنی می گوید: تغییر شكل های اندام های فوقانی و تحتانی شامل حدوداً 10 مورد است.


مصطفی بهرامی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: یکی از مهمترین حیطه های تربیت بدنی، حرکات اصلاحی است.
وی افزود: پیشگیری و اصلاح تغییر شکل های جسمانی را که در اثر فقر حرکتی، عادات نامناسب رفتاری شامل ایستادن، نشستن، خوابیدن و راه رفتن و همین طور طریقه نگهداری وضعیت بدن و غیره به وجود می آید، مهمترین هدف حرکات اصلاحی است.
بهرامی اشاره کرد: وظیفه مربیان تربیت بدنی است که دانش خودرا به صورت کاربردی در سطح جامعه خصوصاً در محیط های آموزشی عرضه نموده و درصدد آموزش، پیشگیری، اصلاح انحرافات اسکلتی- عضلانی دانش آموزان برآیند.
این دکترای تربیت بدنی تصریح کرد: البته بر طبق همین مورد نیز تحقیقات مختلفی در سطح کشور انجام گرفته و وضعیت بدنی افراد مورد تحقیق را به روشنی ترسیم کرده و برای اصلاح افراد ناهنجار آنان را به مراکز حرکات اصلاحی که در خیلی از استانها تاسیس شده هدایت و در نتیجه تا حدود زیادی در رفع و اصلاح آنها برآمده اند.
وی اشاره کرد: تغییر شکل های اندام های فوقانی و تحتانی شامل افتادگی سر به جلو، گردی پشت، گودی کمر، کجی ستون فقرات، افتادگی شانه به سمت راست یا چپ، پای پرانتزی، پای ضربدری، کف پای صاف، کف پای گود و شست کج است.
بهرامی اشاره کرد: بعد از تشخیص این عوارض در میان دانش آموزان باید بلافاصله با بهره گیری از راهکارهای آموزشی برای رفع آن اقدام نمود.
منبع:

1399/03/10
23:37:44
5.0 / 5
2597
تگهای خبر: آموزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بیلیارد