نشست تبادل تجربیات علم و فناوری در حوزه كرونا

نشست تبادل تجربیات علم و فناوری در حوزه كرونا

ایت بال: هفتمین نشست برنامه تبادل تجربیات علم و فناوری (STEP) به منظور فراهم كردن بسترهایی برای تولید علم در حوزه كرونا به صورت مجازی انجام می شود.به گزارش ایت بال به نقل از ستاد ارتباطات و اطلاع رسانی بنیاد مصطفی(ص)، هفتمین دوره نشست برنامه تبادل تجربیات علم و فناوری (STEP) در ایام ۲۹ اردیبهشت و ۸ خرداد ۱۳۹۹ به صورت مجازی و با هدف بررسی چالش های موجود در روند مقابله با شیوع ویروس کرونا انجام می شود.
این نشست با مضمون «همکاری علمی و فناوری برای حلّ چالش ویروس کرونا» و با همکاری آژانس علوم، فناوری و تحقیقات سنگاپور (ASTAR)، انجام می شود.
طی این جلسه، سخنرانی های کلیدی و بحث های گروهی با موضوعاتی در زمینه های مختلف علم و فناوری همچون «اشتراک گذاری تجربیات و مشاهدات کادر پزشکی کشورهای اسلامی در مقابله با بیماری کووید -۱۹» و «اکتشافات علمی، نوآوری های فناورانه و راهبردها در مواجهه با چالش ویروس کرونا» ارائه خواهد شد.
این برنامه بخش های تکمیلی مجازی مانند میزگرد مدیران ارشد، کارگاه ها و گفتگوها را نیز دربردارد. همین طور از پژوهشگران دعوت می شود که مقالات خودرا تا ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ ارسال کنند. بهترین مقالات در مجله الکترونیکی پزشکی شیراز، مجله بین المللی علوم کشاورزی و زیست شناسی و مجله مدیریت سیاست علم و فناوری منتشر خواهد شد.
در این دوره از نشست ۲۳ نهاد و دانشگاه بین المللی ازجمله سازمان بهداشت جهانی (WHO)، کمیته دائمی همکاریهای علمی و فناوری سازمان همکاری اسلامی (COMSTECH)، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ایران و فرهنگستان علوم کشورهای درحال توسعه (TWAS) و جامعه پیشرفت علم و فناوری در جهان عرب (SASTA) مشارکت دارند.
برنامه تبادل تجربیات علم و فناوری (STEP) بستری است که توسط بنیاد علم و فناوری مصطفی(ص) با هدف گسترش شبکه علمی در بین بازیگران عرصه ی علم، فناوری و نوآوری جهان اسلام سازماندهی شده است و در چارچوب برگزاری رویدادهای بین المللی، زمینه را برای تقویت، هم افزایی و رشد همکاریهای علمی مهیا می سازد. این برنامه همین طور طیف گسترده ای از فرصت های همکاری برای پژوهش های مشترک را ارائه کرده است و بستری برای بحث های دقیق در زمینه ی علم و فناوری و تبادل تجربیات راهبردی با کشورهای عضو سازمان همکاریهای اسلامی فراهم می آورد.


منبع:

1399/02/17
14:41:34
5.0 / 5
2573
تگهای خبر: بازی , بیماری , شنا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
بیلیارد