موبایل بازها برای دوری از صدمه های عضلانی گردن و كتف چه تمریناتی انجام دهند؟

موبایل بازها برای دوری از صدمه های عضلانی گردن و كتف چه تمریناتی انجام دهند؟

به گزارش ایت بال قم مدرس تربیت بدنی و صدمه شناسی ورزشی دانشگاه آزاد قم اظهار داشت: برای پیشگیری از صدمه های جسمانی دوران قرنطینه خانگی احتیاج به انجام حركات كششی داریم.


سجاد کاظمی در گفتگو با ایسنا، عنوان کرد: موبایل پدیده ای عظیم در دنیای تکنولوژی بود که شبکه ارتباطات انسانی را در دنیا متحول کرد ولی همین وسیله امروزه عامل مهمی در بروز خیلی از دردهای عضلانی است که برای رفع آنها باید چاره ای اندیشید.
وی اضافه کرد: برای پیشگیری از صدمه های بسیاری که استفاده از تلفن همراه در قرنطینه خانگی به دنبال دارد احتیاج به انجام حرکات کششی برای گردن داریم. حرکات کششی برای جلوگیری از کوتاهی عضلات و فشردگی دیسکهای بین مهره ای، دردهای عضلانی و اسپاسمهای عضلانی بسیار مفید می باشند که شما میتوانید تمرینات را هر روز یا یک روز در بین انجام دهید.
این مربی ورزشی اظهارکرد: در ادامه برخی از این حرکات را به شما معرفی خواهیم کرد که نخستین آن، کشش عضلات استرنوکلیدوماستوئید است. در این حرکت باید ابتدا پشت خویش را صاف کنید، بدن خویش را بالا بکشید و به آرامی سر خویش را به سمت راست بچرخانید تا چانه در سطح شانه و موازی با کف باشد.
وی اضافه کرد: در این موقعیت، سر خویش را به سمت راست بچرخانید و 30 ثانیه صبر کنید. تمرین را تکرار کنید، سر خویش را به سمت چپ بچرخانید؛ همینطور برای رسیدن به بهترین اثر، پشت سر خویش را با دست راست و چپ خود نگه دارید. کشش پشت گردن و قسمت فوقانی پشت. بر روی زمین یا روی یک صندلی کاملا صاف مثل تصویر بنشینید، آرنج خویش را خم کنیدو کف دست خویش را در پشت سر خودقلاب کنید؛ در این موقعیت چانه خویش را به قفسه سینه نزدیک کنید.
این مدرس تربیت بدنی و صدمه شناسی ورزشی یادآورشد: این موقعیت را حداقل 30 ثانیه نگه دارید، سپس به آرامی سر خویش را بالا بیاورید و دستها را آزاد کنید. برای افزایش شدت کشش، کف دست را به آرامی فشار دهید.
وی در ادامه در مورد حرکت کششی برای شانه هم اظهار داشت: به صورت تصویر صاف بایستید و دستها را کاملا موازی با زمین نگه دارید. اگر نمیتوانید دستها را با هم وصل کنید، دست راست خویش را روی شانه چپ، سمت چپ خود قرار دهید. آرنج باید موازی با کف باشد، چانه خویش را تا حد ممکن نزدیک سینه خود قرار دهید.30 ثانیه در این موقعیت بمانید؛ ورزش را تکرار کنید و دستها را تغییر دهید.1399/02/12
23:59:01
5.0 / 5
3042
تگهای خبر: شنا , ورزش , ورزشی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
بیلیارد