توسط محققان كشور؛

عصاره های گیاهی موثر در درمان دیابت بررسی می شوند

عصاره های گیاهی موثر در درمان دیابت بررسی می شوند

به گزارش ایت بال محققان با بررسی بیوشیمیایی و مولكولی عصاره بعضی از گیاهان دارویی، اثر آن در دیابت نوع دوم را ارزیابی و در نهایت عصاره های گیاهی موثر در درمان این بیماری را معرفی كردند.به گزارش ایت بال به نقل از معاونت علمی و فناوری، محققان کشور طرحی با عنوان «بررسی بیوشیمیایی و ملکولی اثرات عصاره های بعضی از گیاهان دارویی در درمان دیابت نوع ۲» را آغاز کردند.
در این تحقیق عرضه شواهد و مدارک علمی معتبر برای تأیید گیاهان دارویی، بخصوص برخی ازگیاهان دارویی ایران که طب سنتی آنها را پیشنهاد می دهد، بررسی گردید. فراهم کردن بستری امن و مطمئن برای بهره گیری از این گیاهان دارویی کم هزینه و با حداقل عوارض جانبی هدف از انجام این تحقیق بود.
در این مطالعه از رت های دیابتی القا شده با داروی آلوکسان منوهیدرات استفاده شد. رت ها با عصاره های بدست آمده از گیاهان و مواد موثره ویژه هر گیاه تیمار شدند و بعد از آن مطالعات بیوشیمیایی انجام شد و در نهایت برخی گیاهان دارویی مؤثر در درمان دیابت عرضه شدند.
این پژوهش برای تهیه کیت های تشخیصی دیابت و تهیه داروهای گیاهی ضد دیابت کاربرد دارد.
همچنین هدف دیگر از انجام این طرح بررسی و مطالعه علمی گیاهان دارویی مؤثر در درمان دیابت نوع ۲ از جهات بیوشیمیایی و مولکولی بود.

1399/02/11
11:16:27
5.0 / 5
2626
تگهای خبر: بیماری , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
بیلیارد