ورزش در خانه

آموزش حركت هایی كه در منزل توان بدنی را ارتقا می بخشد

آموزش حركت هایی كه در منزل توان بدنی را ارتقا می بخشد

به گزارش ایت بال قم مدرس تربیت بدنی و لطمه شناسی ورزشی دانشگاه آزاد قم اظهار داشت: با ورزش كردن در خانه از لطمه های جسمی قرنطینه در امان بمانید


سید سجاد کاظمی در گفت و گو با ایسنا، عنوان کرد: در دوران قرنطینه خیلی از مردم کارهای بسیار زیادی در فضای مجازی دارند که می تواند لطمه های جبران ناپذیری بر روی بدن و آمادگی جسمانی انسان داشته باشد.
وی ادامه داد: برای جلوگیری و کاهش این لطمه ها باید در دوران قرنطینه خانگی حرکات ورزشی و کششی را در خانه انجام دهد. در ادامه برخی از این حرکات را برای انجام در خانه معرفی می کنیم:
مقابل دیوار نشستن
وی اظهار داشت: این تمرین بر افزایش استقامت ران ها تمرکز دارد و نحوه انجام دادن آن به اینصورت است که حدود ۶۰ سانتی متر از یک دیوار محکم فاصله بگیرید و کمرتان را به آن تکیه دهید، سپس باسن را به سمت پایین بکشید به شکلی که پاها زاویه ۹۰ درجه پیدا کنند و کف پا کاملا روی زمین باشد؛ وضعیت بدن در این حالت باید مانند زمانی باشد که روی یک صندلی نشسته اید.
این کارشناس ورزشی بیان کرد: این وضعیت را برای مدت ۱۵ ثانیه نگه دارید، همین طور حرکت را ۵ مرتبه و هر بار به مدت ۱۵ ثانیه تکرار کنید.

حرکت پلانک
کاظمی اظهارکرد: این حرکت روش مؤثری برای درگیر کردن تمام بخش جلویی بدن است و به اینصورت انجام می شود که بدن را در وضعیت افقی و در صورتی قرار دهید که شکم روبروی زمین قرار گیرد، همین طور بدن را به شکلی نگه دارید که وزن بدن روی بازوها و انگشتان پا باشد و حواستان باشد که باسن را به سمت بالا و در امتداد بدن نگه دارید، نباید اجازه دهید باسن به سمت پایین کشیده شود.
وی ادامه داد: این وضعیت را برای مدت ۳۰ ثانیه حفظ کنید، در این وضعیت بیشترین فشار باید در شانه ها و عضلات مرکزی حس گردد، حرکت پلانک را ۴ مرتبه و هر بار به مدت ۱۰الی ۳۰ ثانیه تکرار کنید.

حرکت نگه داشتن وزنه در بالای سر
وی اظهار داشت: این حرکت مقاومت ماهیچه ای شانه ها را به چالش می کشد و برای انجام این حرکت باید دست ها را به بالای سر ببرید و وزنه ای را ثابت نگه دارید، مطمئن باشید که دست ها کاملاً صاف و به خوبی کشیده شده باشند، اگر آرنج را خم کنید عضلات دیگری (دو سر و سه سر بازو) درگیر می شوند.
وی اشاره کرد: وزنه را برای مدت ۳۰ ثانیه بالای سر نگه دارید. این حرکت را ۵ مرتبه و هر بار به مدت ۳۰ ثانیه تکرار کنید که البته هر شخص بر حسب توان خودش میتواند مکث داشته باشد.

منبع:

1399/02/07
13:20:13
5.0 / 5
3037
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
بیلیارد