ورزش های هوازی مناسب منزل

ورزش های هوازی مناسب منزل

به گزارش ایت بال یك دكترای فیزیولوژی ورزشی اظهار داشت: درجا زدن، پله رفتن و زانو بلند بدون پرش همچون ورزش های هوازی هستند كه می توان در منزل انجام داد.شكوفه سخنوری در گفت و گو با ایسنا، درباره بهترین ورزش های هوازی در منزل در روزهایی كه به سبب شیوع ویروس كرونا امكان ورزش كردن در باشگاه های ورزشی فراهم نیست و خیلی از افراد باید تمرینات مربوطه را در منزل برگزار كنند، اظهار نمود: همانطور كه همه می دانیم ورزش های هوازی و كارهایی نظیر پیاده روی، نرم دویدن های طولانی، دوچرخه سواری و از این قبیل جزو ورزش های هوازی محسوب می شوند.

وی افزود: این مدل تمرین ها و فعالیت ها به ارتقای عملكرد سیستم قلبی عروقی و تنفسی كمك كرده و ظرفیت و توان عملكردی این سیستم ها را بهبود می بخشند.

این دكترای فیزیولوژی ورزشی در پاسخ به اینكه در شرایط كنونی كه نباید از منزل خارج شویم و نمی توانیم از فضای باز و آزاد استفاده نمائیم آیا راهی هست كه در منزل جایگزین این فعالیت ها كنیم؟ توضیح داد: بله شما می توانید در منزل هم به تمرینات هوازی بپردازید و حركات ساده زیادی وجود دارند كه می توانید با انجام آنها در زمان بیش از سه دقیقه و تكرار كردن آنها به این هدف برسید.

وی اضافه كرد: شدت این مدل تمرینات را این گونه تنظیم كنید كه در حین اجرا بتوانید یك جمله كامل بدون نفس نفس زدن با یك نفر صحبت كنید و در صورتیكه بریده بریده حرف زدید شدت را كم كنید؛ حركاتی مانند درجا زدن، پله رفتن و زانو بلند بدون پرش می توانند به این منظور اجرا شوند.

منبع:

1399/02/01
23:55:28
5.0 / 5
3308
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
بیلیارد