كاهش خطر مبتلا شدن به كرونا حین ورزش با نوشیدن و قرقره آب

كاهش خطر مبتلا شدن به كرونا حین ورزش با نوشیدن و قرقره آب

به گزارش ایت بال متخصص پزشكی ورزشی تصریح كرد كه اهمیت نوشیدن و قرقره كردن آب حین ورزش به منظور پیشگیری از مبتلا شدن به ویروس كرونا بسیار بالاست.شیما قنادی در گفت و گو با ایسنا، در مورد لزوم نوشیدن آب حین ورزش در شرایطی كه ویروس كرونا شیوع پیدا كرده است و احتمال مبتلا شدن به آن وجود دارد، اظهار نمود: خط اول سیستم ایمنی بدن شامل پوست و غشا مخاطی است و عواملی مانند حرارت، باد، نور خورشید، رطوبت و ضربه می توانند به آن صدمه وارد كنند. خیلی از عوامل بیماری زا مانند ویروس كرونا از راه دستگاه تنفسی فوقانی، از راه هوا منتقل می شوند و سدهای مكانیكی بدن و عملكرد پرزهای دستگاه تنفسی را تحت تأثیر قرار می دهند.

وی افزود: در حین ورزش، تنفس از بینی ورزشكار به تنفس دهانی تغییر می كند و سبب می شود كه احتمال رسوب ذرات بیماری زا در سیستم تنفسی بیشتر شود.

به گفته این متخصص پزشكی ورزشی تنفس دهانی سبب می شود كه مخاط تنفسی، سرد و خشك شده، حركت پرزها كم شود و غلظت مخاط افزایش پیدا كند و احتمال بیماری بالاتر رود.

قنادی تصریح كرد: بنابراین در این شرایط كه بیماری كرونا شایع شده است، سفارش به نوشیدن مقدار كم یا حتی قرقره كردن آب در دهان حین ورزش است.
1399/01/31
22:03:32
5.0 / 5
3067
تگهای خبر: ایمنی , بیماری , سیستم , ضربه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
بیلیارد