یك روانشناس ورزشی:

ورزشكاران به تمرین مهارت های ذهنی بپردازند

ورزشكاران به تمرین مهارت های ذهنی بپردازند

به گزارش ایت بال اصفهان یك روانشناس ورزشی با اشاره به لطمه های روانی - اجتماعی و حركتی دوران قرنطینه خانگی خصوصاً برای ورزشكاران، اظهار داشت: در خانه ماندن مانع از انجام خیلی از كارهای ورزشی می شود و نظم تمرینات و زندگی ورزشكاران را برهم می زند، اما آنها می توانند با چند راهكار از این فرصت برای رشد و پیشرفت خود استفاده كنند.كیوان ملانوروزی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: برای افرادی كه به صورت منظم كارهای ورزشی داشته اند ماندن در خانه شاید سخت باشد، اما در همین زمان آنها می توانند با راهكارهایی از این فرصت در جهت رشد و پیشرفت ورزش خود بهره ببرند.

وی درباب استفاده از راهكارهایی برای تمرین در منزل، اظهار داشت: یكی از كارهای مهمی كه ورزشكاران در این روزها فرصت انجام آنرا دارند دیدن فیلم تمرینات و مسابقاتشان است، چونكه آنالیز كردن ویدئوهای تمرینی برای تشخیص نقاط ضعف و قوت و گام برداشتن در راه پیشرفت برای آنها مفیدست.

وی افزود: انجام دادن تنفس عمیق برای كسب آرامش و تمرین این تكنیك برای روزهای تمرینات سخت و مسابقات، یكی دیگر از راهكارهای مفید برای ورزشكاران است كه می توانند به خوبی آنرا انجام دهند.

این روانشناس ورزشی خطاب به ورزشكاران اشاره كرد: شاید در ایام پیش از كرونا فرصت كافی برای ارزیابی و تمركز بر روی عملكرد و اهدافتان در اختیار نداشتید، اما در این روزها فرصت كافی برای اختصاص دادن زمان بیشتر برای ارزیابی عملكرد و اهدافی كه در پیش دارید در اختیار دارید كه می تواند در برنامه ریزی آینده شما برای ادامه مسیری كه در آن هستید به شما كمك نماید.

ملانوروزی اضافه كرد: همین طور ورزشكاران می توانند در كنار تمریناتی كه انجام می دهند زمانی را نیز برای برگزاری جلسات آنلاین با روان شناس ورزشی اختصاص دهند تا مهارت های خودرا بالا برند و بتوانند نتایج بهتری بگیرند.

رئیس كمیته مهارت های ذهنی در مركز عالی ایفمارك، اظهار داشت: مهارت های تمرین ذهنی، عینیت بخشیدن به مهارت های فردی برای تمرین دادن به ذهن است كه ورزشكاران می توانند در این روزها با انجام آن، مهارت های خودرا بالا ببرند كه افزایش این مهارتها می تواند در عملكرد آنها در ادامه تاثیر مثبت داشته باشد.

این روانشناس ورزشی، افزود: انجام نرمش در خانه و انجام تمرینات حركتی یوگا راهكاری است كه به تمام افراد سفارش می شود تا روزانه زمانی را برای انجام این فعالیت ها اختصاص دهند.

مربیان در كنار ورزشكاران در ایام قرنطینه

ملانوروزی با اشاره به نقش حساس مربیان در این روزها و ارتباط آنها با ورزشكاران، اشاره كرد: باتوجه به شرایط، مربیان باید شرایط حمایت عاطفی و اطمینان خاطر را برای ورزشكاران خود ایجاد كنند تا ورزشكار اعتماد به نفس پیدا كرده و در نتیجه عملكرد بهتری داشته باشد.

وی اضافه كرد: مربیان باید در ارتباطات خود با ورزشكاران، جلسات تمرینی آنها را مورد ارزیابی قرار دهند و با بررسی نقاط ضعف و قوت ورزشكار خودرا در راه پیشرفت هدایت كنند. برگزاری جلسات تصویری هفتگی یكی دیگر از نكات مثبتی است كه مربیان باید به آن توجه نمایند.

وی اشاره كرد: باتوجه به شرایط، مشخص كردن اهدافی جدید برای جلسات تمرینی آینده، نكته مهم دیگری است كه مربیان و ورزشكاران می توانند در ارتباطات خود در این مدت بر روی آن تمركز كنند. تمام این موارد كمك می نماید كه مربیان تیزهوش از این فرصت برای ساختن یك ارتباط قوی با ورزشكاران استفاده كنند.

این روانشناس ورزشی، اظهار داشت: مربیان می توانند در این مدت نرمش های خودرا با ورزشكار به اشتراك گذارند و نتایج آنرا مورد بررسی و ارزیابی قرار دهند.

منبع:

1399/01/30
23:27:34
5.0 / 5
2772
تگهای خبر: آنلاین , جت , شنا , فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
بیلیارد