ورزش مانع مبتلا شدن به كروناست؟

ورزش مانع مبتلا شدن به كروناست؟

به گزارش ایت بال عضو هیات علمی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی در مورد مبادرت به تمرین ورزشی از جانب افرادی سالم و هم مبتلا به ویروس كرونا كه در قرنطینه خانگی هستند توضیح داد.مهدی حسین زاده، عضو هیات علمی پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی در گفتگو با ایسنا، به برخی سوال های متداول در مورد انجام تمرینات و فعالیتهای بدنی در شرایط شیوع كووید-۱۹، پاسخ داد كه در ادامه آورده شده است.

اگر در قرنطینه خانگی باشیم ولی به ویروس كرونا مبتلا نباشیم، آیا باید فعالیتهای بدنی خویش را محدود كنیم؟

هیچ گونه سفارش ای در خصوص محدود كردن فعالیتهای بدنی آن هم در زمانی كه كه هیچ علایمی حاكی از مبتلا شدن به كووید-۱۹ در فرد دیده نمی گردد، وجود ندارد و اگر سرفه كردید، تب داشتید یا گرفتار تنگی نفس شدید با پزشك معالج خود تماس بگیرید.

آیا انجام تمرینات ورزشی ما را از مبتلا شدن به ویروس مصون می دارد؟

انجام فعالیتهای بدنی با شدت متوسط می تواند سیستم ایمنی شما را بهبود بخشد ولی انجام فعالیتهای بدنی با شدت و حجم بالا می تواند باعث كاهش عملكرد سیستم ایمنی شما بخصوص زمانی كه عادت به انجام چنین فعالیتهایی ندارید، شود و حفظ تعادل در انجام برنامه های تمرین ورزشی بسیار مهم می باشد.

در مورد كودكان به چه صورت است؟

انجام فعالیتهای بدنی و فعال بودن همراه با كودكان از خوشایندترین اتفاق های امكان دارد و فعالیتهایی را كه می توانید با یكدیگر انجام دهید پیدا كرده و به انجام بازی های كامپیوتری فعال، بسكتبال با استفاده از ایجاد یك سبد ساده در منزل، پیاده روی در اطراف منزل و... بپردازید.

آیا موارد احتیاطی وجود دارد كه باید در نظر داشت؟

مهمترین استراتژی پیشگیری اجتناب از تماس با افراد مبتلا به كووید-۱۹ است.

اگر برخی علائم مبتلا شدن به ویروس كرونا در فرد ظهور پیدا كند، چه اقدامی را باید مندنظر قرار دهد؟

اگر گرفتار برخی علائم مبتلا شدن شدید، از دستوالعمل های تدارك دیده شده توسط CDC پیروی كند و از آن جا كه این دستوالعمل ها بزودی تغییر كرده و به روزرسانی می شوند به این نكته توجه داشته باشد.

اگر فردی در قرنطینه خانگی بوده و به ویروس كرونا مبتلا باشد، آیا باید فعالیتهای بدنی خویش را محدود كند؟

افرادی كه مبتلا هستند ولی تابحال هیچ گونه علایمی را بروز نداده اند می توانند به انجام فعالیتهای بدنی با شدت متوسط ادامه دهند ولی باید از بروز علائم بعنوان یك راهنما استفاده كنند و به قرنطینه خود ادامه دهند تا از سرایت ویروس به دیگران جلوگیری شود و اگر گرفتار تب، سرفه یا تنگی نفس شدند، بلافاصله انجام فعالیتهای بدنی را متوقف كرده و به پزشك معالج خود رجوع كنند.
1399/01/28
13:43:25
5.0 / 5
2829
تگهای خبر: ایمنی , بازی , جت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
بیلیارد