ورزش های هوازی مناسب منزل

ورزش های هوازی مناسب منزل

به گزارش ایت بال یك دكترای فیزیولوژی ورزشی اظهار داشت: درجا زدن، پله رفتن و زانو بلند بدون پرش همچون ورزش های هوازی هستند كه می توان در منزل انجام داد.شكوفه سخنوری در گفتگو با ایسنا، درباره بهترین ورزش های هوازی در منزل در روزهایی كه به سبب شیوع ویروس كرونا امكان ورزش كردن در باشگاه های ورزشی فراهم نیست و خیلی از افراد باید تمرینات مربوطه را در منزل برگزار كنند، اظهار نمود: همانطور كه همه می دانیم ورزش های هوازی و كارهایی نظیر پیاده روی، نرم دویدن های طولانی، دوچرخه سواری و از این قبیل جزو ورزش های هوازی محسوب می شوند.

وی افزود: این مدل تمرین ها و فعالیت ها به ارتقای عملكرد سیستم قلبی عروقی و تنفسی كمك كرده و ظرفیت و توان عملكردی این سیستم ها را بهبود می بخشند.

این دكترای فیزیولوژی ورزشی در پاسخ به اینكه در شرایط كنونی كه نباید از منزل خارج شویم و نمی توانیم از فضای باز و آزاد استفاده نمائیم آیا راهی هست كه در منزل جایگزین این فعالیت ها كنیم؟ توضیح داد: بله شما می توانید در منزل هم به تمرینات هوازی بپردازید و حركات ساده زیادی وجود دارند كه می توانید با انجام آنها در زمان بیشتر از سه دقیقه و تكرار كردن آنها به این هدف برسید.

وی اضافه كرد: شدت این مدل تمرینات را این گونه تنظیم كنید كه در حین اجرا بتوانید یك جمله كامل بدون نفس نفس زدن با یك نفر صحبت كنید و در صورتیكه بریده بریده حرف زدید شدت را كم كنید؛ حركاتی مانند درجا زدن، پله رفتن و زانو بلند بدون پرش می توانند به این منظور اجرا شوند.
1399/01/26
19:00:05
5.0 / 5
3285
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
بیلیارد