تركیب نانوالیاف و نانوذرات اكسیدمس برای تولید ماسك

تركیب نانوالیاف و نانوذرات اكسیدمس برای تولید ماسك

به گزارش ایت بال یك شركت خارجی ماسكی را تولید می كند كه حاوی نانوالیاف و نانوذرات اكسید مس است. نانوالیاف باعث به دام افتادن ذرات ویروس و نانوذرات اكسیدمس باعث از بین رفتن آنها می شود.به گزارش ایت بال به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، شركت رسپیلون (Respilon) با استفاده از نانوالیاف، ماسك صورتی تولید می كند كه قادر به از بین بردن ویروس كرونا است. این شركت كه در شهر برنو در جمهوری چك واقع است، برای تولید این ماسك ها از تركیب نانوالیاف و نانوذرات اكسیدمس استفاده می نماید.
ماسك های صورت معمولاً برای پیشگیری از گسترش عوامل بیماری زا استفاده می شوند، اما این شركت ماسكی تولید كرده كه می تواند ویروس ها را به دام انداخته و از بین ببرد.
در این محصول از نانوالیاف استفاده شده كه مانع از ورود پاتوژن ها در ماسك می شود. در كنار نانوالیاف، از یك لایه نانوذرات اكسید مس هم استفاده می شود كه بسیار فعال بوده و می تواند ویروس ها همچون ویروس كرونا را از بین ببرد.
رومن زیما، از مدیران شركت رسپیلون می گوید: به لطف استفاده از نانوالیاف و نانوذرات اكسید مس، این ماسك می تواند برای مقابله با ویروس كرونا استفاده گردد. این ماسك هم اكنون در مؤسسه های دولتی و بیمارستان ها استفاده می شود.
تولید این ماسك از اواخر ماه آوریل شروع شده و هم اكنون وارد بازار شده است. این شركت ماسك ها را در دو مدل مختلف عرضه می دهد. ماسك ها را می توان تا ۲۴ ساعت مورد استفاده قرار داد اما استفاده مستمر از آن سفارش نمی گردد. اگر یك تا سه ساعت در روز از این ماسك استفاده شود، تا یك هفته می توان آنرا مورد استفاده قرار داد.
در حال حاضر، جمهوری چك با كمبود ماسك استاندارد روبه رو است. زندانیان در جمهوری چك برای تولید ماسك به كار گرفته شده اند.

1399/01/25
16:24:04
5.0 / 5
2972
تگهای خبر: استاندارد , بیماری , مدل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
بیلیارد