تمرینات ممنوعه ورزشی در منزل

تمرینات ممنوعه ورزشی در منزل

به گزارش ایت بال یك دكترای فیزیولوژی ورزشی تمرینات و حركات ورزشی ممنوعه در خانه را بر شمرد و تصریح كرد كه افراد مختلف به علت صدمه پذیری از انجام این دسته از تمرینات اجتناب كنند.


شكوفه سخنور در گفتگو با ایسنا، در مورد تمرینات و حركات ورزشی كه در منزل نباید انجام داد، اظهار نمود: در حالیكه با عنایت به شیوع كرونا و ضرورت ماندن مردم در خانه، سفارش می شود حتما ورزش كردن در منزل مدنظر قرار گیرد، اما باید توجه داشته باشیم كه برخی حركات ممنوع بوده و نباید آنها را انجام داد چونكه باعث صدمه در افراد می شود.
وی افزود: با انجام ساده و صحیح حركات زیادی می توانید سطح فعالیت تان را حفظ یا افزایش دهید و احتیاج به كار ویژه و عجیب و غریبی ندارید، ازاین رو در روزهایی كه در منزل تمرین می كنید از اجرای حركاتی كه پرش و جهش شدید دارند خودداری كنید.
این دكترای فیزیولوژی ورزشی با بیان این كه نباید تلاش كنید خودتان حركات جدید و تركیبی را ابداع یا اجرا كنید، اظهار داشت: این مسئله در حیطه حركت شناسی مردم نیست و فقط باید حركاتی را برگزید كه از قبل آموزش دیده باشند یا ساده و تایید شده هستند.
سخنور با اشاره به این كه باید دقت كرد تا تمام حركات را در دامنه حركتی ایمن و بدون درد در مفاصل صورت گیرد، تصریح كرد: افراد مختلف باید برای افزایش فشار یا حجم تمرین از تغییر زاویه حركات و یا اجرا در تكرارهای بسیار زیاد اجتناب كنند و توجه داشته باشند كه انجام تكرارهای بسیار زیاد كمكی به افزایش تناسب نمی كند بلكه امكان دارد میزان صدمه را هم افزایش دهد.1399/01/19
14:00:31
5.0 / 5
3021
تگهای خبر: آموزش , جت , شنا , فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
بیلیارد