خط و نشان وزارت ورزش برای احسان حدادی در المپیك

خط و نشان وزارت ورزش برای احسان حدادی در المپیك

ایت بال: معاون توسعه ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان اصرار كرد كه احسان حدادی باید قول كسب مدال در المپیك 2020 توكیو را بدهد، با این وجود دارنده مدال نقره بازی های المپیك 2012 لندن به این جمله بسنده كرد كه «از خودم انتظار دارم كه روی سكوی المپیك بروم.»به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا، روز گذشته در حالی مجمع انتخاباتی فدراسیون دوومیدانی انجام شد كه مهدی علی نژاد در حاشیه این مجمع با تلنگری كه به احسان حدادی قهرمان پرتاب دیسك آسیا زد، اصرار كرد كه «این ورزشكار باید قول مدال بدهد و البته باید قول استفاده از همه توان هم داده شود.»

حدادی در حاشیه مجمع قول نداد!

با این وجود احسان حدادی نیز در حاشیه این مجمع صرفا به این جمله كه از خودم انتظار كسب مدال دارم بسنده كرد و قولی درباره كسب مدال نداد. گفتنی است دوم آذر سال جاری بود كه دارنده تنها مدال تاریخ دوومیدانی ایران در بازی های المپیك با بیان این كه به وزیر ورزش و جوانان قول مدال المپیك توكیو را دادم، اعلام نمود: «با ۶۸ متر پرتاب در المپیك توكیو طلا می گیرم. آرزوی هر ورزشكاری كسب مدال طلای المپیك است و من هم بدون شك هدفم خوشرنگ ترین مدال در بازی های المپیك است بطوریكه به سلطانی فر این قول را دادم كه نهایت تلاش خودرا برای خوشرنگ ترین مدال داشته باشم و اگر اتفاق بدی هم برای من رخ ندهد، اساسا می توانم در المپیك ۲۰۲۰ روی سكو بروم.»

تشریح آخرین وضعیت

حدادی در حاشیه مجمع انتخاباتی فدراسیون دوومیدانی همین طور درباب شرایط تمریناتش، اشاره كرد: «در جزیره كیش تمرین می كردم كه پروازهای كیش محدود شده است، وضعیت اردوهای برون مرزی فعلا معین نمی باشد و اتفاقی است كه در كل دنیا افتاده و نمی توانیم در این مورد تصمیم بگیریم بنا بر این صبر می نماییم و تمریناتم را انجام می دهم. به سبب شرایط كشور تمرینات بدنسازی ام را در منزل انجام می دهم و روز گذشته همراه با آقای توكلی در منزل تمرینات سنگینی در منزل انجام دادم. امیدوارم همه چیز دست به دست هم بدهد و كل كاروان المپیك ایران موفق شود.»

وی صحبت هایش را اینگونه افزود: «از خودم انتظار دارم كه روی سكوی المپیك بروم. هفت نفر در دنیا هستیم كه حدودا ركوردهایمان در یك حد و بین ۶۵ تا ۶۷ است كه ۶۷ هم طلای قهرمانی جهان را به دست آورد. هركسی كه بهتر تمرین كند بهترین نتیجه را می گیرد. ورزشكاران هر روز تمرین می كنند و حتی رقبای خودم و هیچ كس به سبب كرونا یا احتمال لغو المپیك تمرینش را كنسل نكرده است. از آنجایی كه گویا قانون المپیك به این صورت است كه نمی توانند زمان آنرا تغییر بدهند و به چهار سال بعد موكول می شود امیدوارم كنسل نشود چون ممكنست چهار سال بعد به سن من نخورد و مشكلی پیش نیاید و هزاران ورزشكاری كه در سراسر دنیا تمرین می كنند، بتوانند بهترین نتیجه را بگیرند.»

ارائه خدمات ویژه و توقع كسب مدال از طرف وزارت ورزش

طبق برنامه زمان بندی شده پیش از شیوع ویروس كرونا در دنیا، قرار بر این بود كه احسان حدادی پنجم اسفند راهی آمریكا شود تا اردوی آماده سازی خودرا زیر نظر مك ویلكینز ادامه دهد و به مدت ۹۰ روز در آمریكا تمرین كند و بعد از آن راهی آلمان شود و بعد از در مسابقات دایموند لیگ شركت نماید. همین طور حدادی بعد از دایموند لیگ برای حضور در المپیك راهی توكیو خواهد شد.

این درحالی است كه ۱۱ اسفندماه سال جاری رئیس سازمان تیم های ملی اعلام نمود: «ویزای احسان حدادی برای حضور در آمریكا و آغاز اردوی برون مرزی هنوز آماده نشده است و با شرایطی كه در كشور پیش آمده و اینكه همراهان آقای حدادی مشكل ویزا دارند، اردوی وی كمی عقب افتاده است تا كارهایش صورت گیرد اما هنوز زمان دیگری برای اعزام شخص نشده است.

به نظر می رسد باتوجه به برنامه متفاوت احسان حدادی و حمایت های صورت گرفته از وی از طرف وزارت ورزش و جوانان و نیز فدراسیون دوومیدانی خصوصاً تدارك اردوی آماده سازی ۹۰ روزه در آمریكا و نیز مواردی همچون استفاده از مربی خارجی، ماساژور و مربی بدنساز خصوصی و نیز هزینه های متفاوتی كه بمنظور پرداخت حقوق این افراد پرداخت می شود، توقع قول و كسب مدال از طرف این ورزشكار برای وزارت ورزش و جوانان مسئله ای است كه به آن تاكید گردیده است و باید منتظر ماند و دید كه عملكرد حدادی در المپیك ۲۰۲۰ توكیو، پاسخگوی حمایت ها و توقعات به وجود آمده خواهد بود یا خیر؟

منبع:

1398/12/26
14:50:37
5.0 / 5
3609
تگهای خبر: بازی , تیم , خدمات , قهرمانی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
بیلیارد