رئیس كمیته روانشناسی فدراسیون پزشكی ورزشی مطرح كرد:

راهكارهای روانی مقابله با ویروس كرونا

راهكارهای روانی مقابله با ویروس كرونا

به گزارش ایت بال رئیس كمیته روانشناسی فدراسیون پزشكی ورزشی با عرضه توضیحاتی در ارتباط با ضرورت توجه به سلامت روان در مقابله با انتشار ویروس كرونا، اظهار داشت: اضطراب و استرس سیستم ایمنی بدن را تضعیف كرده و درصد مبتلا شدن به این ویروس را زیاد می كند.به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا، لاله سامع در تبیین ابعاد روانی ویروس كرونا در ورزش، بیان نمود: این ویروس مانند سایر ویروس های جدید در ابتدای امر برای مردم نگران كننده است و سرعت انتقالش بالاست اما باید بدانیم كه اضطراب و استرس عاملی خواهد بود تا سیستم ایمنی بدن تضعیف شود و ما در چنین شرایطی به سیستم ایمنی بدن بیشتر از هر زمان دیگری نیاز داریم.

وی افزود: باید در چنین وضعیتی سلامت روان را در بهترین شرایط قرار دهیم. زمانی كه گرفتار استرس و اضطراب می شویم برخی هورمون ها در بدن ترشح شده و به مغز پالس هایی ارسال می كند كه سبب می شود سیستم دفاعی و ایمنی بدن و سلامت اولیه اش تضعیف شود و بیشتر از افراد دیگر در معرض ویروس قرار بگیریم.

رئیس كمیته روانشناسی فدراسیون پزشكی ورزشی با اشاره به اینكه رعایت مسائل روانی و نكات بهداشتی در جلوگیری از انتشار ویروس كرونا لازم و ملزوم یكدیگر هستند، اظهار داشت: خانواده های زیادی طی یك هفته گذشته در مورد حمله اضطرابی فرزندان خود همچون غش كردن و بیهوش شدن آنها مراجعه نموده اند و در چنین شرایطی نباید پدران و مادران هر مسئله ای را مطرح كنند و باید با مدارا نسبت به آن برخورد كرده و بگونه ای صحبت كنند كه صرفا رعایت موارد بهداشتی مدنظر قرار گیرد و اعلام مسائلی همچون مرگ و میر افراد نباید در حضور كودكان عنوان شود.

لزوم انجام ورزش در منزل با رعایت نكات بهداشتی

سامع اضافه كرد: با عنایت به تعلیق فعالیت مجموعه های ورزشی، در منزل می توانیم فعالیتهای ورزشی را با رعایت نكات بهداشتی انجام دهیم و بگونه ای رفتار نماییم كه شرایط روحی مناسبی داشته باشیم و با اقدامات روحیه بخش سلامت جسمی و روانی خویش را در بهترین وضعیت ممكن قرار دهیم.

وی با اشاره به اینكه اطلاعات پزشكی مربوط به ویروس كرونا كامل نیست، اظهار داشت: متاسفانه اطلاعات پزشكی غیرمستند در مورد این ویروس بسیار مطرح و شاهد اظهارات غیركارشناسانه در این حوزه هستیم.

رئیس كمیته روانشناسی فدراسیون پزشكی ورزشی با اشاره به اینكه آرام سازی عضلانی فعالیت بسیار مناسبی است و می تواند میزان اضطراب و استرس را كم كند، اظهار داشت: این ویروس در عین حال كه باید جدی گرفته شود اما بزرگنمایی در مورد این ویروس سلامت روان را به خطر می اندازد و هرچه هجمه روانی ویروس بیشتر شود شرایط نامناسب تری را رقم خواهد زد.

سامع در انتها تصریح كرد: نكته بسیار مهم این است كه سرعت انتقال ویروس بالاست و باید دوره نقاهت آن به بهترین شكل ممكن طی شود و با مدیریت صحیح رفتار، كنترل استرس و اضطراب و دریافت ویتامین های لازم بدن را از مبتلا شدن به این ویروس مصون نگه داریم.
1398/12/17
21:49:23
5.0 / 5
3398
تگهای خبر: ایمنی , تیم , سلامت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
بیلیارد