راه اندازی راكتور تولید نانوساختار سیلیكونی برای تأمین نیاز صنعت

راه اندازی راكتور تولید نانوساختار سیلیكونی برای تأمین نیاز صنعت

به گزارش ایت بال راكتور تولید نانوساختار سیلیكونی برای تأمین نیاز صنعت و اجرای پروژه های صنعتی با فناوری بالا راه اندازی می شود.به گزارش ایت بال به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، راكتور ویژه ای برای تولید ارزان قیمت نانوپودر سیلیكون كروی و نانوسیم های سیلیكونی به راه افتاده است تا مواد مورد نیاز برای تولید نسل بعدی باتری های یون لیتیم تامین گردد.
پیروجنسیس (PyroGenesis) اعلام نمود خط تولید جدیدی را برای تولید ارزان قیمت پودر نانوسیلیكون كروی و نانوسیم سیلیكونی راه اندازی كرده است. این شركت راكتوری معروف به PUREVAP را برای تولید نانوساختارهای سیلیكونی به منظور استفاده در صنعت تولید باتری یون لیتیم راه اندازی كرده است.
این راكتور بعد از تست های موفقیت آمیز در بخش پایلون افتتاح شد كه در آن فلز ذوب شده به نانوپودر كروی و نانوسیم تبدیل می شود. این فناوری در حال طی مراحل ثبت پتنت است.
فرایند جدید PUREVAPTM یك راكتور سیلیكون نانو است كه با فناوری پتنت شده دیگری تركیب شد تا بتواند ناخالصی های موجود در ماده اولیه را حذف كرده و در نهایت سیلیكون خالص برای تولید نانوپودر تهیه شود. این سیلیكون ذوب شده سپس وارد مرحله تولید پودر نانوكره های سیلیكونی و نانوسی سیلیكونی می شود. از این دو محصول برای تولید نسل جدید باتری های یون لیتیم استفاده می شود.
PUREVAPTM SiNR یك فرصت تجاری بی نظیر چند میلیارد دلاری را برای شركت پیروجنسیس بوجود می آورد. این شركت دارای سابقه طولانی در گرفتن پروژه های صنعتی با فناوری بالا است، پروژه هایی كه از اثبات مفهوم اولیه تا مقیاس پذیری صنعتی اجرا می شوند.
با توسعه این فناوری و راه اندازی این راكتور، شركت پیروجنسیس می تواند پودر فلزی و نانوسیم های فلزی برای نسل بعدی باتری های یون لیتیم را تولید نماید.
برنارد نوریلون از مدیران شركت اچ پی كیو سیلیكون می گوید: سیلیكون پتانسیل زیادی برای پاسخ دهی به نیاز ذخیره سازی انرژی دارد بنابراین، سرمایه گذاری های گسترده ای روی این مورد انجام شده است.
برای اثبات عملكرد این فناوری و تایید مقیاس پذیری این راكتورها، آزمایش های گوناگونی انجام شده است. طی این آزمایش ها نمونه های مختلفی از نانوكره های سیلیكون و نانوسیم سیلیكونی تولید شده و برای ارزیابی به مراكز تحقیقاتی مستقل ارسال شده است و یا در اختیار كاربران نهایی بالقوه قرار گرفته است كسانی كه روی تولید نسل جدید باتری های یون لیتیم كار می كنند. این آزمایش ها موفقیت آمیز بوده است.

1398/12/07
11:33:38
5.0 / 5
3796
تگهای خبر: تیم , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
بیلیارد