یك مقام مسئول عنوان كرد

۳۰ داروی زیست فناوری تا ۱۸ ماه آینده به تولید می رسد

۳۰ داروی زیست فناوری تا ۱۸ ماه آینده به تولید می رسد

به گزارش ایت بال دبیر ستاد توسعه زیست فناوری اظهار داشت: در مجموع 140 داروی زیست فناوری در دنیا وجود دارد كه از این تعداد 22 دارو در كشور تولید شده و مقرر است 30 داروی دیگر تا 18 ماه آینده به تولید برسد.به گزارش ایت بال به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دكتر مصطفی قانعی اظهار داشت: دانش بنیان هایی كه در عرصه تولید مواد اولیه دارویی و داروهای زیستی فعالیت می نمایند توانمند و قدر هستند.
وی اضافه كرد: ما زمانی كه می گوئیم مواد اولیه دارویی را ساخته ایم یعنی اینكه از ابتدا تا انتهای آن در كشور تولید می شود و اگر غیر از این باشد، نمی گوئیم تولید كردیم.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اضافه كرد: به جرات اعلام می كنم كه در زمینه تولید مواد اولیه داروهای زیستی خودكفا هستیم و هیچ ماده اولیه ای به كشور وارد نمی گردد.
به گفته وی، البته همه تلاش ها در همین حد نمانده است و برنامه هایی برای تولید مواد اولیه داروهای شیمیایی كه بخش بزرگی از بازار دارویی را تشكیل می دهد، هم داریم.
قانعی افزود: تولید ماده اولیه داروهای شیمیایی هم یكی از اهداف ستاد است. در تلاش هستیم تا با كمك دانش بنیان های داخلی، طی ۲ تا ۳ سال این مواد را هم تولید بومی نماییم.
دبیر ستاد توسعه زیست فناوری اظهار داشت: به صورت كلی ۱۴۰ داروی زیستی وجود دارد كه از این تعداد ۲۲ دارو در كشور تولید شده و مقرر است ۳۰ داروی دیگر تا ۱۸ ماه آینده به تولید برسد.


منبع:

1398/11/23
20:40:28
5.0 / 5
3869
تگهای خبر: تیم , فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
بیلیارد