با تقلید حركات دست انسان؛

ساخت بازوی بیونیكی كه پیانو می زند

ساخت بازوی بیونیكی كه پیانو می زند

ایت بال: بازوی بیونیكی ساخته شده كه هر انگشت آن دارای 3 مفصل و 2 سنسور است. این بازو می تواند پیانو بزند، آب بریزد و قیچی را كنترل كند.


دریافت 5 MB به گزارش ایت بال به نقل از دیلی میل، یك بازوی بیونیك ساخته شده كه می تواند تخم مرغ ها را نگه دارد و پیانو بنوازد. در حقیقت این بازو می تواند حركات دست انسان را تقلید كند. «هیون مین دو» از انستیتو ماشین آلات و مواد كره جنوبی این بازو را ساخته و ادعا می كند این ابزار می تواند آب بریزد و قیچی را كنترل كند.
این بازوی رباتیك دارای ۴ انگشت است كه هركدام از آنها ۳ بند دارند، بنا بر این مانند دست انسان انعطاف پذیر است و می تواند اشیا را با قدرت كنترل كند. بگفته سازندگان این ربات می توان از آن در كارخانه یا صنایع مختلف بهره برد و به ربات ها اجازه داد بطور فیزیكی با جهان اطراف ارتباط برقرار كنند. بازوی مذكور ۲.۲ پوند وزن دارد و می تواند جسمی با ۳ برابر وزن خودرا بلند كند. در این بازوی رباتیك ۲ نوع سنسور وجود دارد كه لمس با قدرت های مختلف را شناسایی می كند. این حسگرها در نوك انگشتان، انگشتان و كف دست ابزار به كار رفته اند تا هرگونه شی را شناسایی كنند. بگفته پژوهشگران این بازو مانند دست انسان كار می كند و ساختار و حركات انگشتان واقعی را تقلید می كند. در كل ۱۲ موتور هر انگشت و مفصل های آنرا بطور جداگانه حركت می دهند.


منبع:

1398/11/23
20:40:28
5.0 / 5
3852
تگهای خبر: شنا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
بیلیارد