اسكنر سه بعدی بدن ایران ساخت شد

اسكنر سه بعدی بدن ایران ساخت شد

به گزارش ایت بال محققان در یك شركت دانش بنیان موفق به تولید و ساخت اسكنر سه بعدی بدن شد.به گزارش ایت بال به نقل از معاونت علمی و فناوری، اسكنر سه بعدی بدن می تواند بخش های مختلف بدن انسان را با جزئیات كامل ظرف چند ثانیه ثبت و ضبط كند. اسكنر سه بعدی قابلیت این را دارد كه با رنگ های گوناگون و هم مش بندی، نقاط مختلف بدن انسان را به دست آورده و شكل بدن را مشخص نماید.
اسكنرهای سه بعدی بدن در بررسی روند تغییرات بدن در زمینه های مختلف پزشكی و حتی طراحی و دوخت لباس بسیار پركاربرد شده اند. این اسكنرها در ابتدا بیشتر جهت استفاده در طراحی و دوخت لباس استفاده می شد ولی به مرور و با پیشرفت این تجهیزات از این اسكنرها برای مراقبت های پزشكی مورد استفاده قرار می گیرد.
محمد صادق شاه آبادی مدیرعامل شركت دانش بنیان كه در زمینه طراحی و تولید تجهیزات كنترل كیفی با فناوری نوین پردازش تصویر فعالیت دارد درباره «اسكنر سه بعدی بدن » اظهار داشت: این اسكنر می تواند مدل سه بعدی بدن را بدست آورد. این دستگاه از دو بخش سكوی گردان و برج حسگر تشكیل شده است.
وی اضافه كرد: بعد از ایستادن فرد بر روی سكوی گردان، حسگر سه بعدی روشن شده و سكوی گردان آغاز به چرخش می كند تا حسگر تمام نقاط بدن شخص را ثبت و ضبط كند و در آخر نرم افزار آنیا مدل سه بعدی بدن شخص را نمایش می دهد. اسكنر سه بعدی فالكونیكس، سیستم بازسازی مدل سه بعدی از تصاویر دو بعدی به روش فتوگرامتری است. اسكنر سه بعدی تابانوس و همینطور مرلینو، سیستم اندازه گیری كرنش به روش فتوگرامتری از دیگر تولیدات این شركت است.
وی بیان نمود: كشورهای اصلی تولیدكننده این تجهیزات آمریكا، آلمان و روسیه هستند.
این فعال فناور اضافه كرد: نمونه تولید شده این شركت با محصول مشابه آمریكایی به لحاظ نرم افزاری و سخت افزاری قابل رقابت است علاوه بر این محصول این شركت قابلیت پشتیبانی از زبان فارسی را هم دارد.
شاه آبادی درباره قیمت تمام شده این محصول و قیمت محصول آمریكایی اظهار داشت: قیمت تمام شده محصول تولیدی این شركت حدود ۳۹ میلیون تومان و قیمت نمونه مشابه آمریكایی در حدود ۱۲۰ میلیون تومان است.

1398/11/15
23:25:48
5.0 / 5
4095
تگهای خبر: رقابت , سیستم , طراحی , فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
بیلیارد