تولید پهپاد مقاوم در مقابل باد با الهام از پرندگان

تولید پهپاد مقاوم در مقابل باد با الهام از پرندگان

به گزارش ایت بال محققان بال جدیدی را جهت استفاده در پهپادها تولید كرده اند كه عملكرد پهپادهای كوچك به خصوص در زمان وزش باد شدید را بهبود می بخشد.به گزارش ایت بال به نقل از نیواطلس، این بال با الهام از پرندگان و حشرات طراحی و تولید شده و لبه های آن به دلیل منعطف و متحرك بودن می تواند در زمان وزش باد بر روی جریان هوا سوار شده و به حفظ تعادل پهپاد كمك نماید.
بال های مورد اشاره به خصوص در زمان وزش ناگهانی باد شدید انعطاف خوبی دارند و می توانند به سرعت خویش را با مسیر وزش باد هماهنگ كنند و جریان هوا را به پشت خود هدایت كنند تا از تكان های شدید پهپاد جلوگیری نمایند. طول این بال های جدید در مجموع به ۳۰ سانتیمتر می رسد.
از بال های كوتاه و باریك مذكور می توان برای تولید پهپاد به منظور عملیات در نقاط بسته و محدود بهره برد كه انسان ها امكان حضور در آنها را ندارند. باتری نصب شده بر روی نمونه آزمایشی یك پهپاد مجهز به این بال ها برای حدود ۳۰ دقیقه پرواز آن كافی بوده است.
به گفته محققان دانشگاه براون آمریكا كه این پهپاد را ساخته اند در آینده مدلهای دیگری از پهپاد با همین بال با زمان پرواز طولانی تر تولید و عرضه خواهد شد. البته بال مورد اشاره به تدریج ضخیم تر، منعطف تر و قدرتمندتر خواهد شد.

1398/11/12
21:16:56
5.0 / 5
4510
تگهای خبر: تیم , طراحی , مدل , مقاوم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
بیلیارد