بهمن ماه در ایران؛

سرمایه گذاران فناوری كشورهای D۸ گرد هم می آیند

سرمایه گذاران فناوری كشورهای D۸ گرد هم می آیند

به گزارش ایت بال سرمایه گذاران فناوران و استارت تاپ های كشورهای دی هشت در جهت عرضه فرصت های تبادل فناوری گرد هم می آیند.به گزارش ایت بال به نقل از مهر، میلاد صدر خانلو معاون دبیر شبكه تبادل و انتقال فناوری كشورهای D۸ امروز در نشست سرمایه گذاری فناوری TIM۲۰۲۰ كه در محل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار گردید عنوان كرد: گروه D۸، سازمانی برای بهبود موقعیت كشورهای در حال توسعه در اقتصاد جهانی، متنوع سازی و ایجاد فرصت های جدید در روابط تجاری، افزایش مشاركت در تصمیم گیرها در سطح بین المللی و فراهم آوردن استاندارد هاست.
وی با اشاره به اینكه كشورهای بنگلادش، مصر، اندونزی، ایران، مالزی، نیجریه، پاكستان و تركیه رسماً كشورهای D۸هستند، اظهار داشت: ایده همكاری این ۸ كشور در اكتبر ۱۹۹۶ نخست وزیر وقت كشور تركیه، عنوان شد كه الان هم دبیرخانه این گروه در این كشور مستقر است.
به گفته صدرخانلو، شعارهای اصلی گروه D۸؛ صلح به جای درگیری، گفتگو به جای مقابله، همكاری به جای استثمار، عدالت به جای قواعد تبعیض آمیز و سختگیرانه، برابری به جای تبعیض، دموكراسی به جای ظلم است و اهمیت این كشورها از چند جهت قابل توجه است.
وی با اشاره به اینكه این كشورها از كشوهای مسلمان تشكیل می شوند تصریح كرد: پراكندگی كشورهای حاضر در این گروه جمعیتی در حدود یك هشتم جمعیت جهان را دارند كه این می تواند بازار مناسب و بزرگی برای فروش و انتقال فناوری ها و تكنولوژی های كاربردی باشد.
وی تصریح كرد: یكی از رویدادهای گروه D۸ است Tim۲۰۲۰است كه دبیرخانه دائم آن در ایران و در محل پارك فناوری پردیس قرار دارد.
صدرخانلو تصریح كرد: نخستین دوره این رویداد در سال ۲۰۱۷ به میزبانی ایران و در محل پارك فناوری پردیس برگزار گردید كه در آن بیشتر از ۲۰ صندوق جسورانه و ۲۰۰ نفر سرمایه گذار و سرمایه پذیر حوزه فناری حضور داشتند.
وی با اشاره به نتایج نخستین دوره رویداد اظهار داشت: در این رویداد سه تفاهم نامه همكاری فی درخلال شركت ایرانی با صندوق جسورانه از مالزی و انجمن جهانی سرمایه گذاران از تركیه، منعقد شد.
وی اضافه كرد: ادغام و سرمایه گذاری به میزان ۲۲ میلیون دلار در صنعت توریسم كشور و پایه ریزی ایجاد شبكه میان صندوق های جسورانه كشورهای عضو D۸ هم از نتایج این رویداد بود.
اعطای جایزه فناوری جهت ترغیب همكاریهای بین المللی
وی با اشاره به اینكه رویداد TIM ۲۰۲۰ برای دومین دوره ۱۵ الی ۱۶ بهمن ماه (۴ الی ۵ فوریه) در محل پارك فناوری پردیس پردیس برگزار می گردد اظهار داشت: دبیرخانه برگزاری رویداد جایزه انتقال فناوری را با هدف تشویق كشورهای اسلامی جهت انتقال فناوری، ترغیب همكاری درخلال و همكاریهای سازنده شركت ها و سازمان ها اعطا می كند.
وی افزود: با عنایت به تصمیمات شورای راهبری این نشست، موضوعات اصلی برگزاری نشست ۲۰۲۰، پیگیری مصوبات گذشته و شناسایی و عرضه فرصت های سرمایه گذاری تعیین شده است.
حضور سرمایه گذاران خارج از گروه D۸
وی با اشاره به اینكه از كشور های پاكستان، مصر، نیجریه، اتیوپی، بنگلادش، لبنان، هند و سوریه سرمایه گذارانی به این رویداد می آیند عنوان كرد: همینطور شركتها، استارت آپ ها و سرمایه گذاران ایرانی و خارجی در این رویداد حضور خواهند داشت.
رییس شبكه فن بازار ملی ایران اضافه كرد: هم اكنون بالغ بر ۲۰ شركت همچون سرمایه گذاران، كارآفرینان و فرشتگان كسب و كار خارجی از ۶ كشور برای حضور اعلام آمادگی كرده اند.
اعلام آمادگی شركت های فناورانه در سه حوزه
وی با اشاره به اینكه تابحال ۱۰۰طرح به دبیرخانه رویداد ارسال شده اظهار داشت: از این تعداد ۱۵طرح انتخاب شده اند كه در TIM۲۰۲۰معرفی خواهند شد و از این تعداد سه طرح برتر انتخاب می شوند.
صدر خانلو تصریح كرد: طرح های ارسالی در حوزه های دارپ، تجهیزات پزشكی و انرژی های نو هستند.
وی افزود: در این رویداد دو استارت آپ خارجی در حوزه فین تك و خدمات از كشورهای هند و لبنان ایده های خویش را عرضه می كنند.
به گفته معاون دبیر شبكه تبادل و انتقال فناوری كشوری دی 8 رویداد TIM۲۰۲۰در راستای عرضه فرصت های سرمایه گذاری برگزار می شود.

1398/11/05
23:07:29
5.0 / 5
4157
تگهای خبر: استاندارد , خدمات , شنا , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
بیلیارد