بهبود بیماری آلزایمر با نانوذرات

بهبود بیماری آلزایمر با نانوذرات

به گزارش ایت بال محققان در یك شركت توانستند با استفاده از نانوذرات، بیماری آلزایمر را بهبود دهند.به گزارش ایت بال به نقل از ستاد توسعه فناوری نانو، یكی از شركت های فعال در حوزه نانوزیست فناوری، پتنت مربوط به روش درمانی برای كمك به بیماران عصبی نظیر آلزایمر با كمك نانوذرات را در دفتر اختراعات آمریكا به ثبت رسانده است.
شركت آفیوس (Aphios) پتنت مربوط به نانوذرات خوراكی برای درمان بیماری های عصبی را در دفتر اختراعات آمریكا به ثبت رساند. این شركت اعلام نمود كه پتنتی با شماره ۱۰۴۸۵۷۶۶ را برای یك محصول خوراكی حاوی نانوذرات به منظور درمان بیماری های عصبی نظیر هانتینگتون، پاركینسون، ام اس، سندروم داون و آلزایمر در دفتر USPTO به ثبت رسانده است.
نانوذرات « Bryostatin-۱ » كه در این دارو استفاده شده به سرعت عملكرد شناختی را در موش های مبتلا به آلزایمر بازیابی می كند. همینطور این نانوذرات باعث بهبود سندروم داون در این موش ها شده است.
بیماری های عصبی نظیر سندروم داون، آلزایمر و دیگر بیماری های انسفالوپاتی های اسنفجی بعنوان مشكلات اساسی برای انسان شناخته شده اند. هم اكنون، روش های درمانی محدودی برای این بیماری ها وجود دارد. ازاین رو، این شركت به دنبال عرضه روشی است كه بتوان به شكلی ساده به این بیماران كه معمولا كهنسال هم هستند، كمك كرد.
كاستور از محققان این پروژه می گوید: بسیار مطلوب است كه بتوان روشی ساده برای درمان این بیماران عرضه كرد كه احتیاج به مراقبت های ویژه نداشته باشد. مطالعات سازوكار این روش درمانی نشان داده است كه استفاده از نانوذرات Bryostatin-۱ می تواند از راه ایزوفرم های PKC از سیستم عصبی محافظت كند. فرآیندهای ضدالتهابی و رگ زایی و همینطور جایگزین بی آمیلوئید همچون اثرات این دارو هستند.
جاناتان استیون الكساندر از مخترعان این فناوری می گوید: ما مرحله دیگری به درمان آلزایمر نزدیك شدیم. نتایج كار ما نشان داد كه نانوذرات Bryostatin-۱ می توانند در موش ها موثر واقع شوند. این نانوذرات برای نخستین بار بهبود وابسته به دوز را در فرایند درمان نشان دادند. موش هایی كه از این نانوذرات بهره برده بودند تفاوت مفهوم داری در دستیابی به وظایف از پیش تعیین شده از خود نشان دادند.
شركت آفیوس یك شركت زیست فناوری بوده كه روی توسعه پلتفورم های سبز كار می كند. تمركز این شركت به رهایش دارو با استفاده از فناوری نانو است.

1398/10/27
12:21:57
5.0 / 5
4157
تگهای خبر: بازی , بیماری , سیستم , شنا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
بیلیارد