توسعه پلتفورم نانویی رهایش ژن برای ژن درمانی

توسعه پلتفورم نانویی رهایش ژن برای ژن درمانی

ایت بال: پژوهشگران در صدد هستند پلتفورم نانویی رهایش ژن را در امتداد گسترش ژن درمانی توسعه دهند.به گزارش ایت بال به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پلتفورمی حاوی نانوذرات برای رهایش تركیباتی نظیر DNA، RNA و پروتئین توسط شركت «جین ادیت» ابداع شده است. اخیرا جین ادیت تفاهم نامه ای با شركت دیگری امضا كرده تا با همكاری یكدیگر روی توسعه این فناوری كار كنند.
جین ادیت (GenEdit) یكی از توسعه دهندگان فناوری نانوذرات پلیمری است كه پلتفورمی برای رهایش تركیبات غیرویروسی و غیرلیپیدی ارائه كرده كه می توان از آن برای ژن درمانی استفاده نمود.
این شركت اعلام نمود تفاهم نامه همكاری با شركت ادیتاس مدیسین امضا نموده است، شركتی كه در حوزه اصلاح ژن پیشرو است. جین ادیت بتازگی سامانه ای جامع برای رهایش تركیبات حاوی كریسپر ارائه كرده كه با استفاده از آن می توان ژن ها را درمان یا خاموش كرد. این سامانه روشی ایمن و كارا برای دستكاری ژن فراهم نموده است.
كنوولی بنیان گذار شركت جین ادیت می گوید: این توافق نامه همكاری توانمندی فناوری جین ادیت را تایید می كند. ما خوشحالیم كه ارتباط خودرا با شركت ادیتاس مدیسین برقرار كردیم چونكه آنها از فناوری ما برای توسعه داروهای بالقوه ژنومی استفاده می نمایند.
تیموتی فونگ از شركت جین ادیت می گوید: در مقایسه با وكتورهای ویروسی و نانوذرات لیپیدی، راهبرد ما پتانسیل بهتری برای هدف گیری داشته و با قیمت كمتر قابل تولید است.
علاوه بر این، دو شركت جین ادیت و ادیتاس مدیسین در بخش ارزیابی رهایش مواد با پلتفورم نانوذرات، با یكدیگر همكاری خواهند كرد. ادیتاس مدیسین قسمتی از بودجه تحقیقات را فراهم نموده و به توسعه بیشتر این فناوری كمك می نماید.
این شركت از این پلتفورم برای شناسایی پلیمرهای كاندید برای رهایش ژن در بافت های مختلف بهره برده است. پلتفورم نانوذرات جین ادیت شامل یك كتابخانه غیرویروسی و غیرلیپیدی از پلیمرها بوده كه بطور موثر می تواند محموله هایی نظیر DNA، RNA، پروتئین، اسیدهای ریبونوكلئیك و پروتئین ریبونوكلئیك را با خود حمل كرده و رهاسازی كند. این شركت برای پایش این كتابخانه از آنالیز محاسباتی و شیمی پزشكی استفاده می نماید.


منبع:

1398/10/16
22:03:01
5.0 / 5
3969
تگهای خبر: پروتئین , تیم , شنا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
بیلیارد