محصولات شركت های خلاق سیستان و بلوچستان به اروپا صادر می شود

محصولات شركت های خلاق سیستان و بلوچستان به اروپا صادر می شود

ایت بال: رئیس مركز نوآوری صنایع خلاق سیستان و بلوچستان از صادرات محصولات دانش بنیان این استان به اروپا آگاهی داد.


به گزارش ایت بال به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فرید شاهمردای با اشاره به استودیوهای حرفه ای تاسیس شده در این مركز عنوان نمود كه شركت های بالنده ای در مركز نوآوری صنایع خلاق سیستان و بلوچستان رشد كرده اند كه صنایع دستی این منطقه را به اروپا صادر می كنند. وی اظهار داشت: در آبان سال ۱۳۹۷ مركز نوآوری و صنایع خلاق استان بعنوان نخستین مركز از این نوع در كشور همزمان با جشنواره صنایع خلاق تاسیس شد. مدیر این مركز نوآور در ادامه اظهار نمود: آمار تیم ها و شركت های مستقر در مركز نوآوری صنایع خلاق سیستان و بلوچستان قابل توجه است به طوریكه علاوه بر ۲۷ شركت خلاق مستقر در مركز نوآوری صنایع خلاق، ۲۳ تیم جوان نیز مستقر هستند كه در زمینه های مختلف صنایع خلاق فعالیت دارند. مدیر مركز نوآوری صنایع خلاق سیستان و بلوچستان با اشاره به كوشش های انجام گرفته برای ایجاد محیطی حرفه ای در مركز اضافه كرد: در بخش صنایع دستی و هنرهای دستی ۱۴ شركت و تیم، در بخش معماری و طراحی شهری ۱۲ تیم و شركت، در بخش تولید محتوا و انیمیشن ۹ تیم و شركت، در بخش فناوری های شهری و اجتماعی ۷ تیم و شركت در مركز نوآوری صنایع خلاق مستقر هستند و این آمار با یك شیب منطقی در حال افزایش می باشد.

وی با اشاره به پتانسیل های بالای استان سیستان و بلوچستان مانند گردشگری و صایع دستی، اظهار نمود: در این مدت نسبتاً كوتاه، برخی از شركت های خلاق توانسته اند، دستاوردهای خوبی كسب كنند. شركت سوچن كه در این مركز رشد كرده، موفق شده است با ایجاد دفتری در شهر لیون فرانسه، برای صنایع دستی زیبای استان، بازاریابی كند.

شاهمرداری اظهار داشت: انواع صنایع دستی سوزن دوزی شده استان مانند كیف، پیراهن،.... مورد توجه مشتریان اروپای قرار گرفته است. ایجاد یك سایت سه زبانه و بازاریابی به روش های مدرن نیز در موفقیت صادرات صنایع دستی موثر بوده است. همین طور شركت آهوك با ایجاد یك پلتفورم حرفه ای فروش آنلاین صنایع دستی با عقد قرارداد با ۸۵ تعاونی استانی، محصولات آنها به سراسر ایران و خارج از كشور ارسال می كند.


منبع:

1398/09/17
14:17:56
5.0 / 5
4172
تگهای خبر: آنلاین , تیم , سایت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بیلیارد