در گزارش ایت بال اعلام شد

تولید یك كالای تحریمی در دانشگاه شریف

تولید یك كالای تحریمی در دانشگاه شریف

به گزارش ایت بال مدیر دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه شریف از دستیابی به دانش فنی تولید چسب شیشه خودرو آگاهی داد و اظهار داشت: این یك نمونه از روشهای موفق همكاری دانشگاه شریف با صنعت است.حسین مختاری در گفتگو با خبرنگار مهر از تولید چسب شیشه خودرو بعنوان یكی از پروژه های در دست اجرای این دانشگاه یاد كرد و گفت: چسب هایی كه در ساخت شیشه اتومبیل استفاده می شود، صرفا وارداتی است. به طور متوسط برای تولید شیشه های یك خودرو، حدودا یك كیلوگرم چسب مورد استفاده قرار می گیرد كه تهیه و واردات این چسب در یكی دو سال اخیر، به سبب تشدید تحریم ها، خیلی مشكل شده است.
وی اظهار داشت: در این میان تابحال تلاشهای مختلفی در جهت تولید این چسب صورت گرفته اما محصولی كه بتواند در شرایط آب و هوایی ایران مورد استفاده قرار بگیرد و استانداردهای خودروئی را پاس كند، تابحال تولید نشده است.
مدیر ارتباط با صنعت دانشگاه شریف افزود: دانشگاه شریف دراین زمینه با سرمایه گذاری دانشگاه توانسته به این دانش فنی دست پیدا كرده كه الان مراحل تست نهایی آن در حال انجام می باشد.
وی اضافه كرد: این یك نمونه از روشهای موفق همكاری دانشگاه شریف با صنعت است كه در صورتیكه صنعت ضمانت خرید بدهد، دانشگاه خود سرمایه گذاری جهت ایجاد فناوری را انجام خواهد داد.


منبع:

1398/09/11
13:48:54
5.0 / 5
4252
تگهای خبر: استاندارد , خرید , خودرو , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
بیلیارد