كنفرانس ۳ روزه اتحادیه جهانی كشتی با سخنرانی پزشكان ایرانی

كنفرانس ۳ روزه اتحادیه جهانی كشتی با سخنرانی پزشكان ایرانی

ایت بال: كنفرانس پزشكی اتحادیه جهانی كشتی به مدت 3 روز در بوداپست پایتخت مجارستان اجرا شد.


به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا، كنفرانس پزشكی اتحادیه جهانی كشتی با حضور ۶۵ شركت كننده از ۳۵ كشور جهان با ارائه ۲۲ مقاله به مدت ۳ روز در بوداپست مجارستان اجرا شد. این كنفرانس به ریاست دكتر بابك شادگان رئیس كمیسیون پزشكی اتحادیه جهانی كشتی و دكتر مولنار عضو كمیسیون پزشكی و مبارزه با دوپینگ اتحادیه انجام شد.
موضوعات پزشكی گوناگون طی ۳ روز برگزاری این كنفرانس از طرف شركت كنندگان ارائه شد. پروفسور نیكولا مافولی بر روی سوژه چگونگی مدیریت و جلوگیری از بروز مصدومیت برای كشتی گیران مباحث علمی خودرا بیان كرد.
دكتر امیر پاكروان پزشك تیم فوتبال كریستال پالاس كه مقیم لندن است، نیز بر روی مباحث مربوط به تمرینات بیش از اندازه و سندرم خستگی در كشتی گیران به بحث پرداخت. دكتر ایكاز دایزمان بر روی لطمه های ستون فقرات و دكتر رضا نقوی دیگر متخصص ایرانی مقیم لندن بر روی انتقال بیماری های خونی سخنرانی كردند. همین طور مباحث دیگر همچون جلوگیری از آسیبهای رایج در كشتی، تغذیه مناسب و مطالب جدید در مورد دوپینگ در این كنفرانس ارائه شد.
دكتر بابك شادگان رئیس كمیسیون پزشكی اتحادیه جهانی كشتی نیز در مورد اهمیت تصمیمات مناسب توسط داوران در جلوگیری از انجام حركات خطرناك و بروز لطمه دیدگی كشتی گیران در حین مبارزه به صحبت پرداخت.


بحث های مربوط به روانشناسی و محافظت از ورزشكاران، لطمه های دندان، بیماری های پوستی، چگونگی مراقبت از كشتی گیران لطمه دیده در حین مبارزه و... از دیگر مباحث مطرح شده از طرف پزشكان و متخصصان در این كنفرانس بود.
به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا، نكته جالب این كنفرانس این بود كه دكتر شادگان، دكتر پاكروان و دكتر نقوی هر سه حدود ۲۰ سال قبل در مركز پزشكی ورزشی آكادمی ملی المپیك ایران پرورش یافته بودند كه حالا آنها مقیم كشورهای كانادا و انگلیس هستند. اما نكته قابل تامل این است كه در حالی این سه متخصص در این كنفرانس سخنرانی كردند و آموزش دادند كه هیچ پزشك ورزشی خصوصا پزشكان تیمهای ملی كشتی ایران در كنفرانس اتحادیه جهانی كشتی حضور نداشتند.
منبع:

1398/08/25
13:58:58
5.0 / 5
4070
تگهای خبر: آموزش , بیماری , تغذیه , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بیلیارد