كنفرانس ۳ روزه اتحادیه جهانی كشتی با سخنرانی پزشكان ایرانی

كنفرانس ۳ روزه اتحادیه جهانی كشتی با سخنرانی پزشكان ایرانی

به گزارش ایت بال كنفرانس پزشكی اتحادیه جهانی كشتی به مدت ۳ روز در بوداپست پایتخت مجارستان برگزار گردید.


به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا، كنفرانس پزشكی اتحادیه جهانی كشتی با حضور ۶۵ شركت كننده از ۳۵ كشور جهان با عرضه ۲۲ مقاله به مدت ۳ روز در بوداپست مجارستان برگزار گردید. این كنفرانس به ریاست دكتر بابك شادگان رئیس كمیسیون پزشكی اتحادیه جهانی كشتی و دكتر مولنار عضو كمیسیون پزشكی و مبارزه با دوپینگ اتحادیه برگزار گردید.
موضوعات پزشكی گوناگون طی ۳ روز برگزاری این كنفرانس از جانب شركت كنندگان عرضه شد. پروفسور نیكولا مافولی بر روی مبحث چگونگی مدیریت و پیشگیری از بروز مصدومیت برای كشتی گیران مباحث علمی خویش را بیان كرد.
دكتر امیر پاكروان پزشك تیم فوتبال كریستال پالاس كه مقیم لندن است، هم بر روی مباحث مربوط به تمرینات بیش از اندازه و سندرم خستگی در كشتی گیران به بحث پرداخت. دكتر ایكاز دایزمان بر روی صدمه های ستون فقرات و دكتر رضا نقوی دیگر متخصص ایرانی مقیم لندن بر روی انتقال بیماری های خونی سخنرانی كردند. همینطور مباحث دیگر همچون پیشگیری از آسیبهای رایج در كشتی، تغذیه مناسب و مطالب جدید در مورد دوپینگ در این كنفرانس عرضه شد.
دكتر بابك شادگان رئیس كمیسیون پزشكی اتحادیه جهانی كشتی هم در مورد اهمیت تصمیمات مناسب توسط داوران در پیشگیری از انجام حركات خطرناك و بروز صدمه دیدگی كشتی گیران در حین مبارزه به صحبت پرداخت.


بحث های مربوط به روانشناسی و محافظت از ورزشكاران، صدمه های دندان، بیماری های پوستی، چگونگی مراقبت از كشتی گیران صدمه دیده در حین مبارزه و... از دیگر مباحث مطرح شده از جانب پزشكان و متخصصان در این كنفرانس بود.
به گزارش ایت بال به نقل از ایسنا، نكته جالب این كنفرانس این بود كه دكتر شادگان، دكتر پاكروان و دكتر نقوی هر سه حدود ۲۰ سال قبل در مركز پزشكی ورزشی آكادمی ملی المپیك ایران پرورش یافته بودند كه حالا آنها مقیم كشورهای كانادا و انگلیس هستند. اما نكته قابل تامل این است كه در حالی این سه متخصص در این كنفرانس سخنرانی كردند و آموزش دادند كه هیچ پزشك ورزشی خصوصا پزشكان تیمهای ملی كشتی ایران در كنفرانس اتحادیه جهانی كشتی حضور نداشتند.1398/08/16
20:56:47
5.0 / 5
4241
تگهای خبر: آموزش , بیماری , تغذیه , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
بیلیارد