برای حضور در مسابقات كمیكار ؛

تیم دانشگاه صنعتی امیركبیر به آلمان می رود

تیم دانشگاه صنعتی امیركبیر به آلمان می رود

به گزارش ایت بال تیم دانشگاه صنعتی امیركبیر بعنوان تنها نماینده جمهوری اسلامی ایران و آسیا در رقابت های جهانی كمیكار در كشور آلمان حضور خواهد یافت.به گزارش ایت بال به نقل از دانشگاه صنعتی امیركبیر، دكتر مصطفی كشاورز مروجی استاد راهنما و مسئول تیم كمیكار دانشگاه صنعتی امیركبیر اظهار داشت: تیم این دانشگاه تنها نماینده جمهوری اسلامی ایران و آسیا در رقابت های جهانی كمیكار است.
وی اضافه كرد: تیم دانشگاه صنعتی امیركبیر بعد از ۳ مرحله آزمون نظریه و كسب حداكثر امتیازات لازم مجوز حضور در این رقابت ها را دریافت كرده و ۱۳ و ۱۴ آبان ماه ۹۸ با تیم هایی از اروپا رقابت می كند.
كشاورز عنوان كرد: این مسابقات در دو بخش طراحی پوستر و عملكرد برگزار می گردد كه دانشجویان باید ماشینی در ابعاد كوچك طراحی نمایند كه توسط واكنش های شیمیایی (غیر احتراقی) پیش رانش و كنترل می شود.
وی اضافه كرد: این ماشین باید مسافتی معین (۱۰ تا ۳۰ متر) را با حمل مقدار مشخصی وزنه (بین ۰ تا ۳۰ درصد وزن ماشین) كه این مقادیر از پیش توسط كمیته برگزاری مسابقات تعیین شده و متراژ و وزن دقیق آن در روز مسابقه از راه قرعه كشی، تعیین خواهد شد را طی كنند و بدون استفاده از هیچگونه وسیله كنترل از راه دور و صرفا با استفاده از واكنش های شیمیایی متوقف شود.
مسئول تیم كمیكار دانشگاه صنعتی امیركبیر تصریح كرد: كمیكار مسابقه دانشجویان مهندسی شیمی است كه با هدف بهره گیری از اصول نظریه مهندسی راهكاری جهت استفاده از سوخت های زیست سازگار بعنوان جایگزینی مناسب برای سوخت های فسیلی استفاده می شود.
كشاورز تصریح كرد: این مسابقات همه ساله در سطح ملی و جهانی میان دانشجویان رشته مهندسی شیمی و همینطور شیمی، مهندسی مكانیك و پلیمر برگزار می گردد.
وی اظهار داشت: مسابقات كمیكار با هدف شكوفایی خلاقیت ها و توانمندی های علمی دانشجویان مهندسی شیمی طراحی شده و زمینه ای برای مشاركت دانشجویان برای طراحی و ساخت ماشین كوچك كه نیروی محركه آن به وسیله یك واكنش شیمیایی تأمین شود، را فراهم آورده است.

1398/08/08
15:19:56
5.0 / 5
4194
تگهای خبر: تیم , رقابت , صنعت , طراحی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
بیلیارد