معاون وزارت نیرو:

پشتیبانی از شركتهای دانش بنیان حوزه انرژی تسهیل می شود

پشتیبانی از شركتهای دانش بنیان حوزه انرژی تسهیل می شود

به گزارش ایت بال معاون پژوهش و فناوری وزارت نیرو اظهار داشت: آئین نامه ای در دست اقدام داریم كه برپایه آن حمایت مالی از شركت های دانش بنیان و استارت آپ ها تسهیل می شود.محمد صالح اولیا در گفتگو با خبرنگار مهر، در پاسخ به این سؤال كه وزارت نیرو چه برنامه ای برای پشتیبانی از شركت ها و استارت آپ هایی كه در حوزه انرژی به خصوص انرژی های تجدید پذیر فعالیت می نمایند، در دستور كار دارد، اظهار نمود: شركت هایی كه در این زمینه فعالیت می نمایند هم اكنون به سمت تولید قطعات از راه ساخت داخل و هم پشتیبانی از فناوری های جدید در حال حركت هستند و اقدامات خوبی را انجام داده اند.
وی اضافه كرد: در همین رابطه آئین نامه ای در دست اقدام داریم كه بر مبنای آن شركت های حوزه آب و برق زیرمجموعه وزارت نیرو، بتوانند از شركت های دانش بنیان حمایت ویژه ای داشته باشند. البته به لحاظ قانونی مشكلاتی وجود دارد چون كه باید مناقصه ای برگزار گردد و ما به دنبال این هستیم كه شركت های آب و برق از لحاظ مالی راحت تر با شركت های دانش بنیان كار كنند.
معاون پژوهش و فناوری وزارت نیرو افزود: در عین حال طرح راه اندازی پارك و علم و فناوری نیرو در دست اقدام است كه این پارك بستر مناسبی را برای هم افزایی بوجود می آورد و از سویی شركت های دانش بنیان می توانند نیازهای حوزه آب و برق را به خوبی بشناسند و در جهت آن حركت كنند. البته هم اكنون شركت های دانش بنیان با ما همكاری و تعامل دارند ولی انتظار داریم گسترده تر شود.
او همینطور به بخشی از محورها و اولویت های تحقیقاتی وزارت نیرو در سال ۹۸ اشاره نمود و اظهار داشت: سازگاری با كم آبی، تامین آب، تغییر اقلیم، خشكسالی، سیلاب، كنترل توزیع آب، احیا و ساماندهی رودخانه ها، دیپلماسی آب، تامین آب، مدیریت منابع آب زیرزمینی همچون محورهای پژوهشی وزارت نیرو در سال ۹۸ هستند.

1398/07/12
14:00:26
5.0 / 5
4277
تگهای خبر: تیم , شنا , فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
بیلیارد