معاون وزارت خارجه مطرح كرد

آمادگی وزارت امور خارجه برای ارتباط با شركت های دانش بنیان

آمادگی وزارت امور خارجه برای ارتباط با شركت های دانش بنیان

به گزارش ایت بال معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت خارجه اظهار داشت: ما در وزارت امور خارجه آمادگی داریم با شركتهای دانش بنیان ارتباط بگیریم و آنها را به سرمایه گذاران خارجی معرفی نماییم.به گزارش ایت بال به نقل از مهر، غلامرضا انصاری امروز در هفدهمین اجلاس سالیانه و جشنواره برترین های پارك فناوری پردیس كه با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد، اظهار داشت: دانش و تكنولوژی همواره پایه های اقتصاد دانش بنیان هستند.
وی اضافه كرد: یكی از آثار انقلاب اسلامی در ۴۰ سال قبل كه همراه ما بوده اعتماد به نفسی است كه به ملت ایران داد.
به گفته وی، اقتصاد دانش بنیان دو خصوصیت در كشور دارد كه مهمترین آن بر مبنای شعار ما می توانیم و اعتماد به نفس نتیجه گرفته شده از انقلاب است؛ ما به این افتخار می نماییم و راه نجات و گسترش نفوذ انقلاب اسلامی دانش و توانمندی علمی است.
به گفته انصاری، خصوصیت دیگر وجود قشر جوان با فكرهای نو و توانمندی های بالا به دانش روز با اراده قوی همچون اراده بسیجی های اول انقلاب در كشور است.
وی با اشاره به اینكه ما از نظر سیاسی در منطقه و دنیا در موقعیت خوبی قرار داریم، اظهار داشت: سفرهای وزیر امور خارجه به دنیا را می بینیم و می شنویم؛ به تازگی سفر وی به نشست گروه ۷ افتخارآفرین بود و امیدواریم به موفقیت برسد چونكه بعد سیاسی آن از اهمیت بالایی برخوردار می باشد.
انصاری اضافه كرد: از نظر توان نظامی هیچ كس در منطقه فكر تجاوز به ایران را ندارد و این دستاورد نتیجه تلاش ملت ایران بوده است.
وی با تاكید بر اینكه ما در بعد اقتصادی با مشكلات جدی و ساختاری رو به رو هستیم، اظهار داشت: نوید می دهم امسال دولت آقای روحانی و گزارشی كه دكتر نوبخت عرضه كردند بر طبق این باشد كه بودجه سال آینده بودجه ای بدون نفت می باشد و این آغاز میمون و مباركی به حساب می آید.
وی تصریح كرد: تنها راه آرام كردن محیط و زمینه سازی محیط برای ایجاد این تغییر می تواند تمركز بیشتر به اقتصاد دانش بنیان باشد. اقتصاد دانش بنیان می تواند اقتصاد ما را از اقتصادی صدمه پذیر به اقتصادی توانمند تبدیل كند.
معاون دیپلماسی اقتصادی وزارت امور خارجه تصریح كرد: اقتصادی كه منطقه به آن نیاز دارد اقتصاد دانش بنیان است. امیدوار هستیم كه این دوران انتقال را به خوبی طی نماییم و حركت و جهت ما به این سمت باشد تا ورود به بازار را ببینیم.
به گفته وی، ما از نظر ساز و كار آمادگی داریم با شركت های دانش بنیان ارتباط بگیریم و این زمینه ای برای ورود و سرمایه گذاری های خارجی برای شركت هاست.
انصاری با اشاره به اینكه ما می توانیم از راه برنامه هایی كه داریم با دستاوردهای شركت های پارك پردیس هم آشنا شویم، اظهار داشت: این حركت بزرگ و افتخارآفرین می تواند برای شركت ها مفید باشد.
وی تصریح كرد: ما توانستیم در این معاونت سایت كشورهای میزبان را تكمیل نماییم كه تا آخر سال كامل می شود و بخش دوم سایت مربوط به بخش های خصوصی و دولتی است شركت های دانش بنیان جایگاه ویژه ای دارند تا به شبكه های خارج از كشور معرفی شوند و این زمینه تبادل محصولات خود با سایر كشورها باشد.

1398/06/09
20:53:51
5.0 / 5
4506
تگهای خبر: تیم , سایت , شنا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
بیلیارد